Finálovou sérii hokejbalové Oblastní ligy mezi jeho rezervou SK Dubí a Pivními veterány z Ústí sledoval jen ze střídačky v civilu, pomoct kamarádům si netroufal. „Necítím se pořád ve formě, nemůžu se do ní po slepáku dostat. Doktor mi říká, že je to už v pořádku, že můžu dělat, co tělo snese. Tak jsem běhal, jezdil na kole, ale prostě to zatím nejde. Možná je to spíš psychickýho rázu, fakt nevím." 

Z titulu se nakonec radovali Ústečané, kteří se mohli spolehnout na legendárního Jana Čalouna. „Sice vyhráli 3:0 na zápasy, ale ta série byla vyrovnaná. Hrál se férový hokejbal, připomínalo mi to staré časy, kdy lítal hlavně míček. To je těmi zkušenostmi, oba týmy měli ve svých řadách starší harcovníky, kteří hokejbal prostě umí mistrovsky," dává Fiala palec nahoru. 

FK Teplice. Ilustrační obrázek
KOMENTÁŘ: Bez peněz můžou být Teplice v lize fackovacím panákem

Ve prospěch Pivních veteránů prý hrálo to, že zmiňovaných zkušeností měli o něco více. „My tam měli pár nevyhraných kluků. A taky jsme měli smůlu, protože třeba v tom posledním zápase jsme vyrovnali na 3:3 Hruškou, ale protože přihrávající Bím nebyl na soupisce napsaný, tak branku neuznali a Bímák nesměl zápas dohrát." 

Petr FialaPetr FialaZdroj: Deník/František Bílek

Chyběl Dubským Fiala? V základní části hrál výborně, sám cítil, že je ve své kůži. „Hrál jsem s Bímákem, bylo to fajn. Ale nevím, jestli bych nějak pomohl. Možná ano, možná ne. To je teď už jedno. Ta stříbrná nás ale těší." 

„Fík", který vinou nehody přišel v mladém věku o jedno oko, hraje zároveň i fotbal, obléká dres Trnovan. „V téhle sezoně jsem ale nenastoupil. Kluci mi udělali radost, vyhráli III. třídu, vrací se do okresního přeboru. A prý založí béčko, tak když se to povede, chtěl bych za něj hrát. Ale musím se dostat do fazóny, určitě to ještě nevzdám, je mi teprve padesát." 

Béčko SK Dubí, Fiala je v horní řadě první zlevaBéčko SK Dubí, Fiala je v horní řadě první zlevaZdroj: soukromý archiv Petra Fialy