Závod se vyvíjel v hororových situacích. Dešťové srážky, které se měnily v prudké lijáky, změnily povrch trasy. Stoupání do svahů byla vlivem rozbahnění obtížná, sjezdy se měnily v tobogán. Někteří jezdci po opakovaných pádech raději scházeli dolů vedle kol, Další doklouzali po zádech. Bohužel se někteří nevyhnuli zranění, která si vyžádala pečlivější lékařské pomoci, jako šití tržných ran na těle či na hlavě.
Závod mužů měl dva favority; Hejduka a Vokrouhlíka. Oba se brzy po startu oddělili od pelotonu a po síly beroucím stoupání z Dolních Zálezel do Chvalova získali pětiminutový náskok. Časovým odstupem vedoucí dvojice před ostatními jezdci se zdál závod rozhodnut, kdyby nezapracoval zákon schválnosti. Vodiči na motocyklech oba závodníky v lijáku zavedli mimo trasu a časový náskok se návratem zpět na trať rozplynul. Oba závodníci se opětovně propracovali do čela pelotonu, avšak Vokrouhlík ve Stadicích pro neopravitelný defekt na kole ze závodu odstoupil. Pro vítězství zaspurtoval Hejduk, který po bloudění nečekal, že vítězství bude tak těžce vydřené.
Výsledky IV. ročníku Pedálu v Koštově: Muži 50 km celkově: 1. Hejduk (TT Factor Teplice) 18. Sobotka (Top Ten Factor Teplice) 24. Šlapiak (Teplice) 48. Dolejš (Teplice) 52. Ulahel (SKP Sever Teplice) 64. Kubač (Top Ten Factor Teplice) 75. Hájek (SKP Sever Teplice). Starší žákyně, kadetky 10 km celkově: 1. Nestlerová 2. Kučerová (obě Top Ten Factor Teplice). Kadeti 20 km: 1. Seifert (Top Ten Factor Teplice).