Discgolfové akce mající za cíl nabídnout žákům další aktivitu, kterou lze konat s pár spolužáky nebo dokonce samostatně. Navíc je velmi levná, stačí běžné oblečení a obutí, pár disků (vydrží hodně) a hlavně chuť k hraní. V teplickém okresu jsou všechna hřiště volně přístupná. Hřiště najdete v Teplicích, Oseku, Duchcově a v Bílině. Další jsou v Ústí nad Labem, Hlinné apod.

Discgolf je hra podobná golfu, pouze se nepálí do míčku, ale hází se diskem z výhoziště na určený koš s kovovými řetězy, mající za úkol disk zabrzdit. Čím méně hodů potřebných na dohození disku do koše, tím lépe.

Letos se uskutečnil druhý ročník, kterého se zúčastnilo 66 žáků z jedenácti škol: ZŠ Metelkovo nám. Teplice, ZŠ Maršovská Teplice, ZŠ Novosedlice, ZŠ Buzulucká Teplice, ZŠ Bílá cesta Teplice, ZŠ Osek, Biskupské gymnázium Bohosudov, Gymnázium a SPŠ Duchcov, ZŠ Hrob, ZŠ Ant. Sochora Duchcov a ZŠ U Nových lázní.

Žáci hráli dvě kola po dvanácti jamkách. Přebor byl doplněn i hrou CTP, kdy postupně každý hodí jeden disk ke koši a kdo ho má nejblíž, tak vyhrává disk. Každý správný turnaj má své vítěze a má ho tedy i tento:

CTP - vítězové disků:

Jakub Černý a Tereza Ernestová
nejlepší dívka: Ema Žáková
Žáci mladší (6. - 7. třídy): 1. Daniel Klement - U Nových lázní (78 hodů), 2. Jakub Samuel Štross - ZŠ Osek (83), 3. Jakub Černý - Gym a SPŠ Duchcov (89)
Žáci starší (8.-9. třídy): 1. Daniel Hanus - ZŠ Osek (79 hodů), 2. Kryštof Stehlík - ZŠ Metelkovo nám. (86), 3. Marek Hradecký - Bisk. gymnázium Bohosudov (87)
nejlepší školy: 1. ZŠ OSEK, 2. Biskupské gymnázium Bohosudov, 3. ZŠ Metelkovo nám. Teplice

Přebor se konal pod záštitou senátora parlamentu ČR pana Bc. Hynka Hanzy, zorganizoval ho Discgolfový klub Albium ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů a ZŠ Osek. Bez podpory nelze podobou akci uskutečnit a je dobře, že se k podpoře připojilo město Teplice, firma Valbek s.r.o. a frisbee shop Ultimo.


Členové Discgolfového klubu Albium pořádají tréninky jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, na několika místech. Kdo by měl zájem, může se zúčastnit tréninku v úterý od 16 hodin v Teplicích či ve středu od 17.30 hodin v Oseku nebo ve čtvrtek od 17.30 hodin v Ústí nad Labem na místním discgolfovém hřišti.

Autor: Míra Postl