Vše se odehraje ve sportovní hale Na Stínadlech, která bude v sobotu a v neděli hostit European Judo Cup Teplice 2018.

„Museli jsme zajistit servis pro asi 1000 lidí. Od dopravy z letiště do místa konání přes ubytování, stravování, přepravu z hotelů do haly a zpět až po jejich akreditaci či večerní losování a vážení,“ vyjmenovává Václav Prokeš z teplické organizace Pro Sport Judo, která prestižní akci spolupořádá.

Musíte pro turnaj upravovat halu?
Samozřejmě. Například musíme venku postavit velký stan jako rozcvičovnu. Navézt lavice pro rozhodčí a především tam musíme dopravit v kamionech tatami. A to v nijak malém množství. Takže se svolá brigáda, přijdou nám pomoci rodiče a naši příznivci. A z kamionů vytaháme 10 tun tatami, která musíme vzájemně poskládat. Děláme to v pátek až dlouho do noci a ráno hned začínáme prvními soutěžními boji. Po skončení turnaje a soustředění to zase musíme uklidit.

Na co se mohou diváci těšit?
Turnaj slibuje klání té nejvyšší úrovně závodníků do 18 let. Kromě tradičně silných výprav z Evropy nebudou v Teplicích chybět ani Brazilci, Jihoafričané, Australané či mladí judisté z Argentiny a Mongolska.

Jsou zápasy šampionátu veřejně přístupné?
Jistě, po oba dny se začíná v půl desáté, zápasy potrvají takřka po celý den. Na turnaj pak od pondělka naváže tréninkový kemp, který bude stejně jako soutěž probíhat ve sportovní hale Na Stínadlech. Bude až do středy. Jak na soutěž, tak i na tréninkový kemp je vstup zdarma.

Jako součást turnajového víkendu zajišťujete i doprovodný program. Můžete to nějak přiblížit?
V sobotu je pro dospělou část výprav společenský večer v Maskaronu v teplickém divadle. V neděli pak na závěr diskotéka pro mladé závodníky. Vše v neděli večer uzavře ohňostroj. Pro Teplice je takovýto turnaj velkou reklamou. Má tradičně velmi vysokou úroveň, za což byli pořadatelé z Pro Sportu a Českého svazu juda už v minulosti vyhodnoceni jako nejlepší pořadatelé evropských mládežnických soutěží. O dosažení stejné kvality budeme samozřejmě usilovat i v letošním roce.