V nabité konkurenci lyžařů z celé republiky, kdy v každé kategorii startovalo 50-60 závodníků, zvítězila v sobotním závodě klasickou technikou Viktorie Vágnerová, 3. byl ve své kategorii Matěj Holka a 5. místo vybojoval Václav Vágner.

Také ostatní zabojovali: výborný výsledek vyjeli starší žáci Matěj Prokůpek a Pavel Králik svým 14. a 15. místem, 14. místem Míša Moučková a 19. Anička Bradáčová. Mezi děvčaty rorčník 2005 zabodovala také 14. Nela Žilinská. 17. místo je úspěchem pro staršího žáka Kryštofa Tománka, který lyžuje závodně první sezónu. Mezi mladšími žáky dále vynikli 14. místem Mikuláš Kotz a 16. Barbora Polanská.

Úspěšný víkend na finále ČP staršího žactva v běhu na lyžích v Jablonci završila v neděli Viktorka Vágnerová opět zlatem! V závodě volnou technikou s překážkami na 1,1 km stejně jako v sobotu dokázala porazit všechny své soupeřky a obsadila tím také celkové 2. místo v letošním Českém poháru starších žákyň r. 2003 v běhu na lyžích.
Skvělý úspěch cílevědomé teplické závodnice!

Výborné je i 11. místo Vašíka Vágnera, 14. Báry Polanské, 16. Matěje Holky a 18. Mikuláše Kotze.

Zájemci si mohou prohlédnou výsledky a fotogalerii ze závodů na oddílovém FB @lote.bezky.

Sezóna lyžařských závodů ještě nekončí. Za 14 dní si děti změří síly se svými saskými soupeři při tradičním zakončení sezóny Nordiccrossu na Božím Daru, který prověří hlavně obratnost, a nebojácnost mladých lyžařů na trati, kterou běžně využívají sjezdaři a snowboardisté pro skicross.