Ten byl i tentokrát hlavním favoritem na celkový triumf, nakonec se ale musel spokojit s druhým místem. Nechybělo ale mnoho a opět mohl vyhrát. Po základní skupině, kdy si to mezi sebou rozdalo všech pět zúčastněných týmů, byl suverénně první. Vzhledem k tomu, že se časový program turnaje výrazně posunul, navrhnuli Ústečané ostatním týmům, jestli by se podnik neukončil po základní skupině. Většina odmítla, a tak se až do večera hrálo play off.

Mezi těmi, kdo chtěl pokračovat, byli i krupští Wizardi, po základní skupině třetí mužstvo. „Bronz by byl pro nás úspěchem, měli jsme před turnajem za cíl neskončit poslední. Řekli jsme si ale v kabině, že to ještě zkusíme, že si nějakou tu placku vybojujeme na hřišti," vzpomíná František Bílek, vedoucí a brankář Wizardů, jak se svými spoluhráči odmítli odjet domů s vrabcem v hrsti.

Holuba po střeše začali honit semifinálovým duelem s domácím HbC Meziboří, s nímž v základní části padli vysoko 0:5. Porážku soupeři vrátili, do finále Kouzelníci postoupili po vítězství 4:2. Kromě překvapivé výhry zaujali také nasazením Kristýny Markové na závěrečnou minutu a půl. Kristýna se tak stala pro diváky i hráče ostatních týmů atrakcí – vidět hrát slečnu hokejbal se přeci jen nevidí často.

Finálový duel byl vyrovnaný, pár minut před koncem ho rozhodl Tomáš Andres, mládežnický hokejový reprezentant. „Už v duelu v rámci základní skupiny jsme se Sankou drželi krok. Prohráli jsme kvůli chybě při naší přesilovce, kdy šli rázem na brankáře dva protihráči. Tentokrát jsme si hlídali dlouhé přihrávky na modrou, nedovolovali soupeři sklepávat míčky do stran. Občas tam nějaká chyba byla, nikoli ale fatální, která by Sanku pustila do tutovky," vrací se Bílek k finálovému souboji, který se hrál za deště.

„Poměrně často jsme se dostávali k zakončení, gól jsme ale dali až pár minut před koncem. Do branky nejlepšího gólmana turnaje Adama Řehoře ho došťouchal Tomáš Andres. Sanka pak zkusila power play, měla tlak, gól ale nedala. Mohli jsme se radovat z turnajového vítězství, sami jsme ale byli z toho, že se to povedlo, překvapení. Radost tedy nebyla přehnaná, spíš střídmá. To, že jsme dokázali překvapit, nám dochází až teď. Je to moc pěkný úspěch, ale je nutné zmínit, že jsme před turnajem dávali kádr vinou dovolených horko těžko dohromady. Kmenové hráče proto doplnili hosté z jiných týmů. Přiznejme si upřímně, že bez nich bychom na pohár pro vítěze těžko dosáhli," tvrdí Bílek s rukou na srdci.

Statistika

Výsledky Krupky v základní skupině:  Wizards Krupka – Sanka Team 1:2 (0:1). Branka a nahrávka: Krčmařík (Fiala). Wizards Krupka – Panthers Kadaň 3:2 (1:0). Branky a nahrávky: Unger (Dlouhý, M. Kačina), Fiala (Vykouk), Krčmařík. Wizards Krupka – HbC Meziboří 0:5 (0:1). Wizards Krupka – Schönbach 3:2 (0:2). Branky a nahrávky: Vykouk (Fiala, Zacharda), Vykouk (Radek Andres), Zacharda (Fiala).

Semifinále:  Wizards Krupka – HbC Meziboří 4:2 (2:1). Branky a nahrávky: Windisch (Tomáš Andres, Radek Andres), Tomáš Andres (Vykouk), Radek Andres (Fiala), Vykouk (Fiala, Tomáš Andres).

Finále:  Wizards Krupka – Sanka Team 1:0 (0:0). Branka a nahrávky: Tomáš Andres (Vykouk, Fiala).

Celkové pořadí: 1. Wizards Krupka, 2. Sanka Team, 3. HbC Meziboří, 4. Schönbach, 5. Panthers Kadaň.

Reprezentovali Krupku: František Bílek, Marek Roháček – Radek Andres, Tomáš Andres, Lukáš Vykouk, David Vocásek, Kristýna Marková, Jiří Unger, Pavel Windisch, Jan Dlouhý, Vladimír Zacharda, Petr Fiala, Miroslav Kačina, Lukáš Krčmařík a Martin Herman.