Jednalo se o duel prvního a druhého extraligového celku, České Budějovice zvítězily 20:25, 25:21, 25:22, 17:25 a 15:13.

Podívejte se, jaká byla v Teplicích báječná kulisa: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Co řekli po neskutečné bitvě, kterou ozdobila výtečná kulisa, trenéři a kapitáni?  

René Dvořák (Jihostroj): Byl to souboj servisů. První set se dařil Karlovarsku, pak dva nám, ve čtvrtém nás zase rozstříleli oni a tie-break zase rozhodlo eso na 14:12. Ty dva týmy se tak znají a vědí, že bez rizika na servisu to nejde.

Jiří Novák (Karlovarsko): Rozhodla jedna, možná dvě chyby. Byl to zápas servisů a mě ani nemrzí, že jsme na servisu trochu zvolnili, ale ty nevynucené chyby.

Daniel Pfeffer (Karlovarsko): Zápas se přelíval podle toho, komu šel servis. V tie-breaku rozhodl jeden míč, ale to tak v takto vyrovnaných zápasech bývá.

Radek Mach (Jihostroj): Karlovarsko nás donutilo jít o level výš. Byla to skvělá reklama na volejbal a my jsme byli asi šťastnější. Musím poděkovat klukům a celému realizačnímu týmu. Zároveň chci říct, že Karlovarsko hrálo výborný volejbal.

Nejlepším hráčem finále byl vyhlášený volejbalista Jihočechů Filip Stoilovič. 

Volejbalovou extratřídu v baleni Final Four si Teplice náležitě užily. V neděli vidělo obecenstvo semifinálové zápasy, poraženými celky byly Liberec a Ostrava; i tyto souboje měly slušnou diváckou kulisu. Pondělní finále pak bylo skutečným vrcholem, v hledišti nechyběly ani mexické vlny.