Balticflora přejela v úterý domácí tým jako zamrzlý rybník a po vítězství 10:3 je už jednou nohou ve vytouženém finále, které bude pravděpodobně reprízou loňského souboje o zlaté medaile s ERA-PACKem Chrudim.

Tepličtí se museli ve zručské hale, která je součástí jedné ze základních škol, obejít bez zraněného Leiteho. Naopak mohli počítat s Michalem Salákem, který se na čas s futsalem před časem rozloučil a pojídal pouze fotbalový chlebíček v Německu. Na Benago Vlci doslova vletěli a během prvního poločasu nasázeli zkoprnělé obraně Středočechů pět gólů. Činil se především Rodrigo Taverna, brankáře Klímu překonal celkem třikrát! Obrana zručského celku byla zralá na ručník, pohybliví hráči Teplic jí dělali obrovské problémy. Zvlášť přihrávky za obranu Benago naprosto ignorovalo a kdyby byl rozdíl ve skóre dvouciferný, nikdo by se nemohl divit.

Na začátku druhého poločasu působil domácí tým přeci jen svěžejším dojmem než v úvodní dvacetiminutovce. Po hromobití v kabině se jeho hráči probrali, přesto to byli právě oni, kdo opět inkasoval. Za stavu 0:6 Benago přeci jen snížilo, Tepličtí ale opět zapnuli na vyšší obrátky a nakonec uštědřili svému soupeři potopnou „desítku“. Zruč sice korigovala skóre dalšími dvěma góly, radost Vlkům z druhé semifinálové výhry ale nezkazila. Balticfloru dělí jeden zápas od postupu do finále. První mečbol může proměnit v pátek 29. dubna, kdy se opět představí v souboji s Benagem před svými fanoušky.

Benago - Balticflora 3:10 (0:5). Branky: 24. Angellot, 29. Drahovský, 33. Brožek - 2., 9. a 10. Rodrigo, 28. a 37. Fábio, 10. Paulinho, 16. a 31. Marcinho, 35. Guilherme, 38. Salák. Teplice: Thiago (Kalina) – Rodrigo, Marcinho, Paulinho, Tolstov, Gui, Fábio, Salák, Ricardo, Mažári.