Kdo očekával proti Mariánským Lázním snadné vítězství a herní koncert domácích hráčů nad předposledním týmem tabulky, pak byl úvodem utkání zklamán. Prvá čtvrtina zápasu skončila poměrem 15:13 pro hosty. Hra domácích byla zmatečná, plna nepřesností, přechod do útoku pomalý, doskakování pod oběma koši neefektivní. Zlepšení nastalo v druhé polovině prvého poločasu. Hra dostávala taktickou myšlenku, útočné akce byly rychlejší. Jen střelba na koš zůstávala slabinou dne.

Druhá polovina bodově vyzněla příznivěji. K až dosud dobře střílejícímu Tomáši Eisnerovi a Maškovi se přidal Petr Eisner. Všichni tři měli nakonec lví podíl na vítězství. Stobodová meta nebyla dosažena, když devět dvojkových a jedenáct trojkových pokusů neproletělo košem.

Vstup do nedělního utkání mezi Teplicemi a Domažlicemi, dvěma aspiranty na prvé místo druholigové tabulky, lépe vyšel domácím hráčům. Brzy vedli 5:0, 12:2 a zdálo se, že mají štěstěnu pevně v rukách. Domažličtí se postupem času počali uklidňovat a na sklonku prvé čtvrtiny utkání přesnou střelbou z pod koše a střední vzdálenosti upravili skóre na přijatelných 19:18 pro domácí. Ani druhá čtvrtina nenaznačovala, že domácí půjdou rychleji do většího bodového vedení. O výši skóre se starali především Tomáš Eisner, Petr Eisner a Mašek.

Oba týmy hrály s velkým nasazením. Byly si vědomy, že výsledek utkání rozhodne o momentálním postavení v tabulce, že zvýší naděje skončit v závěru soutěže mezi prvými čtyřmi družstvy, což je posune do nadstavbové části. Obrany pod oběma koši hrály agresivně, v některých okamžicích až nevybíravě. V mlýnici pod koši se lépe orientovali domácí hráči a pozvolna zvyšovali skóre zápasu. Po třech čtvrtinách hrací doby již vedli o 23 bodů. V závěrečných deseti minutách k dramatické změně nedošlo, takže domácí se s padesátkou přítomných diváků mohli radovat ze zaslouženého vítězství 87:58. Bodové skóre mohlo být vyšší, kdyby z neúspěšných 20 dvojkových a 21trojkových pokusů polovina skončila v koši. Po 16. kole je v čele soutěže BK Teplice před Sršni Písek, Jiskrou Domažlice, všichni se shodným počtem bodů. O bod méně mají Rokycany.

Autor: František Šimon

BK Teplice – Slovan Mariánské Lázně 98:81 (13:15, 45:31, 69:50). K výhře přispěl Petr Eisner 25, Tomáš Eisner 25, Mašek 20 body. Ostatní střelci nepřekročili hranici deseti bodů.

BK Teplice – Jiskra Domažlice 87:58 (19:18, 32:26, 64:41).
Za domácí bodovali: Tomáš Eisner 26, Petr Eisner 19, Mašek 13, Mazač 11.