Brno v prvním poločase výborně bránilo, Tepličtí se jen těžko dostávali do šancí. V první půli tak diváci viděli jen jeden gól, v 12. minutě ho dal Černý. Také druhý poločas nabídl spíše opatrnou hru. Špička vyrovnal, ale Teplice si díky Černému vzaly vedení bleskově zpět. Svarog se pokoušel Helasu odskočit, ale znovu a znovu narážel na velmi dobrou obranu Jihomoravanů. Až kapitán Černý tři minuty před koncem dal důležitý třetí gól svých barev. Stejný hráč pak při power play domácího celku pečetil na konečných 4:1 pro Teplice. 

"Jsem moc rád, že jsme dohrávku v Brně zvládli, ale nebylo to vůbec jendoduché. Brno výborně bránilo a chodilo do protiútoků. Z naší strany to nebylo povedené utkání, i když jsme po většinu zápasu drželi balon na našich sálovkách. Nebyli jsme schopni vinou výbroné obrany Helasu si vytvářet stoprocentní šance. Jsem rád, že jsme aspoň závěr zvládli na výbornou. Díky němu je naše vítězství zasloužené," měl Černý radost z bodového importu. 

"Naše práce do defenzivy byla až na několik výjimek dobrá, soupeři dělala problémy. Teplická převaha na míči byla viditelná, ale poctivou práci jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí. Měli jsme tak možnost bojovat až do závěru utkání o cenný bod. Výkonnostní rozdíl obou mužstev se ale naplno projevil v řešení a proměňování šancí. Teplice si za celý průběh utkání tři body zasloužily," uznal brněnský kouč Tomáš Galia. 

V pátek od 20 hodin hostí Teplice v hale Na Stínadlech nováčka z Českých Budějovic. 

Helas Brno - Svarog FC Teplice 1:4 (0:1). 
Branky a nahrávky: 26. Špička (Šarközy) – 12. Černý (Litvinov), 27. Černý (Teka), 37. Černý, 38. Černý. 
Teplice: Jeronimo (Hůla, Soukup) – Teka, Claudinho, Tato, Rodrigo – Černý, Baran, Litvinov, Sebiskveradze, Mario Ossorio, Gansukh.