Ti byli společně se Švýcary nejvíce slyšet. V neděli závody vyvrcholily královskou disciplínou čtyřbobů.

„Máme to sem doslova přes kopec. Ještě stihneme odpoledne hokej v Litvínově," pochvalovala si parta kamarádů z Dubí. Nejstarší z nich připomenul, že kdysi byla závodní bobová dráha i na české straně Krušných hor. Nebylo to jediné setkání s minulostí tohoto sportu.

PODPORA FANOUŠKŮ JE CÍTIT

„Pojď, my tě svezeme ve druhém kole v našem stroji," lákala česká reprezentační posádka pod vedením Jana Vrby špunta, kterého rodiče táhli na maličkých žlutých bobech. Záhy jim ztuhl úsměv na rtech.

„Jeho děda byl český reprezentant Jiří Wolker, který před čtyřmi desítkami let odjezdil řadu závodů Světového poháru. Kluk se jmenuje po něm," prozradil otec malého Ústečana Jirky Wolkera. Naše nejlepší posádka se nenechala přemlouvat a ráda se se svým možným následovníkem nechala vyfotit.

„Cítíme obrovskou podporu fanoušků a chceme jim za ní poděkovat. Počasí nám sice příliš nepřeje, ale to je pro všechny stejné a pořadatelé udržují trať ve výborném stavu. Po každé posádce vybíhají do koryta desítky pořadatelů s košťaty," uznal Jan Vrba.

Mezi nejlepší se nakonec ani jeho ani druhý český čtyřbob v silné konkurenci neprosadil. Vítězství bobu Johannese Lochnera potěšilo tisícovky domácích fanoušků, stejně jako třetí místo Francesco Friedricha. Mezi německé posádky se dokázali vklínit na stříbrnou příčku jen Rusové.

Výsledky českých posádek:17. Vrba, Egydy, Suchý, Nosek -2,11 (55,35+55,49), 19. Dvořák, Kopřiva, Šindelář, Havlín -2,49 (55,54+55,68)