Ještě necelých dvacet minut před koncem totiž hosté z Chrudimi vedli o dvacet bodů. Nakonec ale Draci předvedli famózní závěr a vyhráli 34:26!

OSOBNÍ I TAKTICKÉ CHYBY

"První domácí zápas sezóny jsem očekával těžký, ale že z toho bude takové drama až do poslední minuty v to nikdo nevěřil. Začátek zápasu nebyl špatný, dostávali jsme se do útoku, ale nedokázali jsme skórovat. Na naší straně se začali kupit osobní i taktické chyby a soupeř je bez milosti začal trestat. Obrana se nedržela taktických pokynů a vůbec jsme nehráli naši hru. Když už jsme se dostali na balón nebyli jsme schopní ho doslova udržet," popsal první poločas trenér Dragons Tomáš Beránek.

Do kabin se tak šlo za stavu 6:14. "O poločase jsem v kabině rozdal několik rad a snažil se kluky povzbudit. Do druhé půle jsme šli s vědomím, že obrátit zápas je možné," povídal trenér domácích.

Draci ale opět chybovali a soupeř opět trestal, skóre 6:26 v polovině druhé půle hovoří za vše. Nervozita v týmu domácích rostla každým okamžikem.

"Tížený klid nám dodal druhý trye a prokopnutí, v ten okamžik jsem tušil, že vše je možné. Zjednodušili jsme hru, začali makat v obraně a najednou to šlo. Výsledných 34:26 je vzhledem k průběhu jak sen. Pokud bychom zachytili začátek zápasu vůbec to nemuselo být takové drama. Nikdy už nechci zažít tak hektický zápas, nervy na pochodu, hlasivky jeli na 150%. Ale je to doma," dodal Tomáš Beránek.