Do zelených dresů oddění tepličtí futsalisté neservírovali v pondělí večer proti Spartě svým fanouškům lahodnou chuťovku k večeři. Drama, které v závěru zápasu připustili, konzumentovi způsobilo spíše žaludeční vředy. "Nehrajeme dobře," kroutil hlavou už o poločasové přestávce prezident Balticflory Michal Žák. A to jeho "vlci" vedli o dvě branky. "Chybí mi tam větší aktivita, nasazení. Ale na druhou stranu se na to musíme dívat tak, že Sparta je ten, kdo potřebuje za každou cenu dnes vyhrát," dumal šéf teplického futsalového klubu.

Balticflora vedla od 11. minuty, kdy tečoval Emersonovu střelu Pierre. Sparta do té doby několikrát nebezpečně zahrozila, Thiago v teplické kase ale prokázal velmi dobrou formu. „Brankář nás podržel," uznal Michal Salák z vítězného týmu. Důležitý moment třetího čtvrtfinále přišel v 19. minutě, kdy se střelou z větší vzdálenosti prosadil Brazilec Gui. Při problémech Sparty v koncovce se zdálo, že o osudu utkání a celé série je již rozhodnuto. „To byl asi nejdůležitější okamžik zápasu, druhý gól rozhodl. A samozřejmě i to, že jsme byli bezzubí ve finální fázi," souhlasí sparťan Petr Zapletal

Ve druhé půli však "rudí" i tak hodně kousali. Balon drželi častěji ve své moci a ze všech sil se snažili o zteč Thiagovy branky. Domácí hráči hrozili hlavně z protiútoků. Balticfloře zatrnulo ve 34. minutě, kdy vypálil Holeček. Od pohromy zachránilo Thiaga a jeho partu břevno.

O dvě minuty později kopala Sparta "dlouhou penaltu" za šestý akumulovaný faul. Havrda skvělou příležitost dostat Spartu "vlkům" na dostřel ale zahodil, když míč poslal vedle teplické branky. Sparťané se poté odhodlali k power play a tři minuty před koncem se dočkali kontaktního gólu. Jeho autorem byl exteplický futsalista Martin Dlouhý. Power play Sparty pokračovala, hosté už ale na vyrovnání nedosáhli.

Teplice děkují za třetí čtvrtfinálové vítězství výtečnému Thiagovi a precizní defenzivě. „Nehráli jsme dobře, byl to náš nejméně povedený čtvrtfinálový zápas. Trenér Augusto od nás chce, abychom hodně útočili, drželi míč pod kontrolou. To se nám ale tentokrát vůbec nedařilo.  Jsme rádi, že jsme postoupili už po třech zápasech, budeme teď mít čas na odpočinek.  V semifinále hrajeme s Tangem, to bude těžší soupeř než Sparta. Hlavně v Brně bývají vzájemné zápasy vyhrocené, musíme zachovat chladnou hlavu," říká o semifinále, které by mělo odstartovat 23. dubna v Teplicích Salák.

FC Balticflora Teplice - Sparta Praha 2:1 (2:0).
Branky a nahrávky: 11. Pierre (Emerson), 19. Gui (Ferreira) - 37. Dlouhý.
ŽK: Mareš, Formánek (Sparta).
Diváci: 250.
Balticflora: Thiago - Pierre, Emerson, Gui, Ferreira, Novotný, Sláma, Holý, Salák, Pinto, Ribeiro.