Teplický Svarog v minulé sezoně překvapivě dokráčel až do finále. V něm ale dominovala Sparta, Severočechům vůbec nedala šanci. V novém ročníku chce celek ze Stínadel znovu atakovat horní příčky. „Kdybychom nechtěli minimálně zopakovat úspěch z minulého roku, bylo by to špatně. Každý v našem týmu chce vyhrávat. Myslím si, že menší ambice než loni mít nemůžeme. Takže se chci dostat do finále a znovu bojovat o titul,“ říká kapitán Teplic David Černý.

Do boje povede pozměněný kádr, který má nově na starosti běloruský trenér Viktor Tarčilo. „S přípravou jsme začali později, měla by trvat alespoň pět nebo šest týdnů. My jsme měli takovou kratší verzi přípravy. Mám nějaký svůj systém a budu ještě potřebovat nějaký ten čas, abych ho hráčům mohl plně předat,“ uvědomuje si a ví, že na prahu nové sezony jeho celek nebude šlapat jako dobře namazaný stroj.

To ví i prezident klubu Michail Žák. „Mám teď trenéra, který je vítěz. Šestkrát vyhrál titul v Bělorusku. Máme na všechno společný názor. Hodně spolu mluvíme, společně přemýšlíme o různých věcech. On je trenér a já takový asistent trenéra,“ usmívá se futsalový nadšenec a dodává, že Tarčilovi dává velký prostor k vybudování silného mužstva. „Do třech let bychom chtěli vyhrát ligu!“ přidává Žák smělou vizi.

Jak je na tom Svarog aktuálně, ukáže už dnešní televizní duel v Chrudimi. „Myslím si, že je to otevřené na obě dvě strany. Můžeme vyhrát my, může vyhrát Chrudim. Oni budou hrát doma, chtějí odčinit minulou sezonu, která se jim nepovedla. Bude to pro nás ohromná zkouška hned takhle na úvod sezony. Máme pár zraněných hráčů, nebude to vůbec lehké,“ vyhlíží Černý náročný souboj.

Řeč o změně stylu hry už byla. Jakým futsalem se vlastně chtějí Teplice prezentovat? Znovu hovoří kouč Viktor Tarčilo. "Chceme hrát moderní evropský futsal. Být více aktivní, více agresivní. Hra musí mít spád. Než se nám to ale podaří, bude potřeba ještě nějaký čas. Určitě se tu nikdo nebude nudit, bude veselo."

Má ale běloruský stratég k dispozici hráče, kteří se budou umět náročný styl hry naučit? I na tuto otázku má Tarčilo odpověď. "Situace je taková, že když můžete naučit jezdit medvěda na motorce v cirkuse, mohu já naučit náš tým hrát tento futsal. Důležitá je především fyzická kondice, technická a taktická připravenost."

Prezident klubu Michail Žák si pochvaluje změnu přístupu města Teplice. "Chtěl bych využít tuto možnost a moc poděkovat primátorovi Teplic Hynkovi Hanzovi, díky kterému se konečně město neotáčí k našemu futsalu zády. Mluví se o nás. Chodí se na nás dívat vedení města včetně pana primátora. Je to dobře. Snaží se nám pomoci řešit nějaké technické problémy. Je to pro mě obrovský pokrok. Komunikace funguje. Dále chci poděkovat panu Tetřevovi, šéfovi místní sportovní haly. To je další úspěch, je to člověk na svém místě. My máme konečně tréninky v Teplicích. Ještě v loni jsme půlku tréninků měli v Krupce. Nyní máme konečně jako ligový tým přednost v termínech. To je pro mě osobně velký úspěch. Město si zaslouží tu první ligu. Já i kluci děláme všechno pro to, aby se lidé bavili sportem a chodili na zápasy. To už konec konců ukázala návštěvnost v minulé sezoně, která opravdu stoupla."