Říká se, že jak mužstvo skončí předchozí zápas, začne ten další. Pro Teplické tahle stará sportovní pravda v pátek stoprocentně platila, ve středu totiž ve druhé půli málem ztratili pětibrankový náskok; ke konci zápasu s ústeckým nováčkem se klepali před bodovou ztrátou. V špatném výkonu pokračovali i o dva dny později proti Plzni. 

A tak stejně jako vedle na fotbalovém stadionu, kde vyhrál Jablonec 5:0, i o pár metrů dál v sportovní hale budil výkon domácího celku velké rozpaky. 

"Utkání nám vůbec nevyšlo, nebyl to náš den," zhodnotil čtyřicet minut utrpení asistent hlavního trenéra Alonsa Tomáš Künzl. 

"Tepličtí se budou muset zamyslet nad taktikou, ta s napadáním jim vůbec nevyšla," popíchl Svarog plzeňský Michal Holý, autor hattricku a zároveň také muž, který v minulosti hrál za Balticfloru Teplice. 

Jeho poznámka je ale trefná, Interobal totiž na Stínadlech kraloval především díky smrtícím brejkům, které pramenily právě z vysokého bloku domácích. 

Do přestávky Plzenští nadělili Teplicím "kanára", góly dávali jako přes kopírák - rychlý úprk do rozhozené defenzivy soupeře a pak přesné zakončení. 

Jen jedna branka byla poněkud jiná. Za stavu 4:0 se Svarog dožadoval faulu na Adriana, který byl naopak za simulování napomenutý žlutou kartou. Hráči domácího celku v čele s brankářem Hůlou protestovali tak vehementně, že si nevšimli pokynu sudích ke hře. Plzeň rychle rozehrála Vnukem, který míč přiťukl Holému. Bývalý teplický futsalista ho následně bez problémů poslal do prázdné branky.

"Byla to chytrost Tomáše Vnuka. Zeptal se rozhodčího, jestli můžeme rozehrát, ten to zapískal, míč mi přihrál a já trefil prázdnou branku. Gólman takhle nemůže mimo bránu," komentoval Holý inkriminovaný okamžik. 

Nešťastný Hůla poté kapituloval ještě jednou a od druhého poločasu se místo něho na brankovou čáru postavil Jakub Marek. Inkasoval dvakrát, poslední gól pak dala Plzeň při power play domácích do prázdné branky. Mezitím Svarog, který po obrátce hru zlepšil, dal gól, byla to ale jeho labutí píseň. 

Ve středu si svěřenci kouče Alonsa můžou reputaci vylepšit, doma od 20 hodin hostí Liberec. 

Svarog FC Teplice - SK Interobal Plzeň 1:9 (0:6).
Branky a nahrávky: 38. Keko - 4. Kozár (Künstner), 7. Seidler (Kozár), 10. Künstner (Vnuk), 12. Vnuk (Seidler), 16. Holý, 19. Seidler (Holý), 28. Holý, 38. Rick, 40. Holý.
Rozhodčí: Černý, Cílek. 
ŽK: 2:5. 
Bez diváků. 
Teplice: Hůla (21. Marek) - Claudio, Joao, Tato, Cesar, Jezin, Deco, Adriano, Baran, Keko.
Plzeň: Němec – Buchta, Rick, Kozár, Vnuk, Holý, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner.