Úvodní utkání vyhrál Šanov 3:0 po setech 25:14, 27:25 a 25:17. K překvapení došlo poté, co šanovské hráčky podaly nejlepší výkon v nadstavbové části soutěže. Hrály s velkým nasazením a obětavostí v poli, nedovolily soupeřkám se prosazovat na síti. „Dobře zahrála především Pavla Hrabáková na nahrávce. Divím se, že po ní neprojevily zájem kluby z vyšší soutěže. Z Pavliných nahrávek těžily Martina Wolfová, Radka Poláková a Veronika Wenigrová. Vendula Žižková splnila jí zadaný úkol. Její bloky nám přinášely body. Takový přístup ke hře bych rád viděl vždycky“, zhodnotil utkání trenér Milan Jäger.

V odvetném zápase měly domácí hráčky k druhému vítězství velmi blízko. Ve třetím setu, když první dva vyhrály, vedly 24:21, 25:24, 26:25, 27:26 a přece utkání nedovedly do vítězného konce. Hra druhého utkání začala vlažně. Hráčky obou stran se jen pozvolna rozehrávaly. Domácí se snažily překonávat bloky hostujících hráček ulitím, ale budějovické polařky všechny míče vybraly. Šanovu se nedařilo ani prudké umístění podání. Do stavu 14:14 jich mladé volejbalistky zkazily pět. Až stavem 15:15 začal boj o stření část setu. Žižková čtyřmi bloky získala bodový náskok, Hrabáková blokem a podáním nasměrovala set k výhře. V koncovce smečařky nechybovaly a mohly měnit strany s dobrým pocitem.

Druhý set nachytal domácí hráčky v nedbalkách. Brzy prohrávaly 2:6. Vývoj utkání otočily na stav 8:5, ale pak přišla dlouhá šňůra bodů pro Budějovičanky. Stav 12:18 nevěstil nic dobrého. Domluva při oddechovém čase pomohla. Počaly dobře vykrývat pole a získaly převahu na síti. Skóre narostlo na 19:20. Žižková blokem pomohla k 21. bodu, Mašková dvěma umístěnými míči do středu pole dostala Šanov do vedení, Poláková ze středu sítě nastavila závěr setu a Hrabáková útokem z první set ukončila.

Třetí, tak zvaně vyhraný set, šanovské hráčky prohrály, byť byly na nejlepší cestě k dalšímu vítězství. Prohraný set zanechal na hráčkách silné stopy. Vedly sice 3:1, ale to bylo naposledy, co v tomto setu vedly. Soupeř si z nich udělal střelnici a vytáhl skóre na stav 9:20. Domácí hráčky byly v poli pomalé, k míčům přicházely pozdě a akcí k zatleskání bylo jako šafránu. Občas se ta či ona hráčka blýskla parádní smečí, blokem, zásahem v poli, ale kolektivní výkon nebyl takový, aby vedl k výhře.

Zkrácený set dovršil neblahé tušení, které přítomní diváci měli po shlédnutí čtvrtého setu. Hostující hráčky nikterak oslňující hrou vytáhly skóre na 4:13 a dal se očekávat rychlý konec. V této chvíli se domácí hráčky vzpamatovaly a náskok soupeřek stáhly na 10:14. Konec utkání uzavřela Žižková podáním do autu.

Po sobotních zápasech jsou šanovské juniorky v nadstavbové tabulce na čtvrtém místě se shodným počtem bodů jako České Budějovice.

VK Šanov Teplice VŠSK Slavia P.f. České Budějovice 3:0 (14, 25, 17) a 2:3 (22, 22, -27, -18, 10).

Autor: František Šimon