V Teplicích zůstaly tři kadetky a družstvo doplněno nadějnými staršími žákyněmi. Trenér Jäger do základu postavil Vybíralovou, Bartošovou, Hovorkovou, Haškovou, Frastovou, Skulovou, na postu libera se objevila Simmerová. Ke střídaní byly připraveny Schäferová, Šnajdrová, Jánská, Klírová, které se v průběhu zápasů zapojily do hry.

Úvodní set trval šestnáct minut. Tempo hry udávala domácí děvčata, když hostující hráčky vyráběly chybu za chybou. Druhý set podal vysvětlení, proč děvčata minulý týden prohrála s Děčínem. Napáchala takové množství chyb, že se porazila sama. Třetí set byl vahadlem pro oba týmy. Za nerozhodného stavu na setu bylo zřejmé, že ten, který vyhraje bude psychicky nahoře a svítá mu naděje ukončit utkání ve čtvrté sadě. Byla to šanovská děvčata, která bodově odskočila od soupeřek (14:8, 19:11) a odstup si udržela až do konce hry. Set nebyl jednoznačným pro Šanov, jehož hra připomínala sinusoidu. Chvílemi byla hvězdná, chvílemi se na hlavy hráček mohla snést ostrá kritika. Čtvrtá sada byla překvapivě rychlá. Domácí hráčky přestaly chybovat a solidním útokem na síti sbíraly bod po bodu. Odveta měla obdobný herní charakter jako prvé utkání. Zásahy k potlesku, zásahy k povzdechu. Ať se sety vyvíjely jakkoli, psychickou zátěž děvčata unesla. Dvěma výhrami se kadetky v neúplné tabulce vyhouply na první pozici. VK Šanov Teplice – Veros Chomutov 3:1 (9, –24, 17, 11) a 3:0 (12, 19, 18).