S Hodboděm závodil i bílinský odchovanec Hakim Saleh, který nyní obléká dres pražské Dukly. S účastníkem ME je v jedné tréninkové skupině. Oběma sekundoval Jan Friš, další člen této skupiny trenéra Josefa Vedry. Hlavím cílem bylo překonání rekordu mítinku Jakuba Holuši. Jan Friš proto závod rozběhl přesně podle instrukcí, kdy byli závodníci na mezičase na 600m za 1 minutu a šestnáct vteřin. V cílové rovince se pralo vedoucí duo Hodboď - Saleh kromě jiného i s větrem. Každopádně vítězný čas 1:47,18 znamená posunutí rekordu bezmála o celou vteřinu a nejlepší letošní Hodboďův běh. Hakim Saleh doběhl druhý, když zaostal za osobním rekordem o pouhých devět setin. Na třetím místě doběhl pacemaker Friš.

Na mítinku zazářili i domácí atleti a atletky. Řada z nich se vrátila z těžkého soustředění, protože formu směřují především na nadcházející Mistrovství ČR, která atlety mládežnických kategorií čekají v září. Na pódium vystoupala stříbrná ve sprinterském trojboji Kamča Frontzová v novém klubovém rekordu 2 511 bodů. Mezi muži skončil na čtvrtém místě ve sprinterském trojboji Vláďa Šaur. Jeho výkonnostní růst stále pokračuje, když zaznamenal hned tři osobní rekordy. Linh Thao Dang doběhla ve velmi kvalitním závodě žen na 800 metrů pátá. Venuše Žitná obsadila v oštěpu druhé místo. V žácích byl v běhu na 800 metrů v novém osobním rekordu Adam Bažant. Ani ostatní atleti se však neztratili a většina z nich si udělala osobáky.

Dalším závodem na programu pro bílinské atlety je poslední kolo II. ligy, které se uskuteční v Turnově. Ženy jsou v aktuální tabulce na druhém místě, muži jsou na místě třetím, ale za druhými Karlovy Vary jsou o pouhé pomocné body.