Co se vlastně na krupském hřišti stalo? Za stavu 6:3 pro Rondo, v čase 38:23, hokejbalista Perly Miroslav Diepold, patřící k nejproduktivnějším hráčů ligy, fauloval loktem jednoho z protihráčů a za následné protesty si vysloužil osobní desetiminutový trest. Podle regulí soutěže nemohl být zápas dohrán, Řetenice totiž měly k dispozici pouze čtyři hráče do pole a brankáře. Rozhodčí Holub proto musel utkání ukončit. „S jeho rozhodnutím se ztotožňuji. Rozhodčí byl docela benevolentní, měl Mirka potrestat už dřív. Jsou prostě nějaké meze chování, náš hráč je překročil, ujely mu nervy,“ souhlasil s Holubovým verdiktem kapitán Perly Robert Belšan.

Jeho mužstvo nastoupilo k zápasu pouze s jednou pětkou a brankářem. Ve druhé třetině vedlo 2:0, slibný stav ale neudrželo. „Přestože nás chodí málo, tak dokážeme zahrát s každým soupeřem. Přizpůsobíme se, zabetonujeme to, moc neběháme. Vpředu máme šikovné kluky, můžeme hrát na brejky. Udělali jsme ale chyby v obraně, nepomohli novému brankáři a pak se sesypali. Jakmile začneme prohrávat, tak neudržíme nervy a takhle to dopadá. Chyba je už v tom, že nás chodí málo. Mirka trestat nebudeme, on je jeden z těch, co nechyběli ani jednou. Nás je zhruba šestnáct, ale na zápasy se scházíme v šesti. Někteří říkají, že jsou zranění, že nemají čas. Po Novém roce už budeme o další dva kluky silnější a pak bude i naše hra jiná. V play-off to pak bude úplně o něčem jiném, to se zapojí i ti, co teď třeba pískají hokej nebo jejich děti hrajou hokej,“ slibuje Belšan.

Jak se bude nedohraný duel Ronda B a Perly řešit? „Bylo odehráno více než půl zápasu, je tedy pravděpodobné, že ke kontumaci nedojde a v platnosti zůstane výsledek, který se odehrál na hřišti. Do tabulky by se tedy měla počítat výhra Ronda 6:3,“ informoval Robert Belšan.