Trenér Prostějova přivezl do Teplic hráčky: Vincourová, Kossányiová, Gomes, Miletič, Melichárková, Žárková, Goncalves, Hrončeková, Soares, Hippe, Zatloukalová, Kočiová. Jeho protějšek z Olympu Praha Stanislav Mitáč měl k dispozici hráčky: Dostálová, Halbichová, Hodanová, Kopecká, Kvapilová, Mlejnková, Mudrová, Patočková, Sládková, Škrampolová, (odchovankyně VK Šanov Teplice), Trnková, Vinklerová.

Počátek úvodního setu utkání nepřinesl dramatické okamžiky hry. Družstva se jen zvolna dostávala do herního tempa a vydržela se vzájemně držet do stavu 6:6. Až poté Prostějov odskočil soupeřkám o pět bodů. Byť Olymp v další hře stahoval po dvou bodech po sobě, Prostějov stále skóre navyšoval o série 3 – 4 bodů za sebou. Prostějov si dovedl připravit kvalitním zpracováním prvého míče od soupeře razantní útok na síti. Olympu se nedařila přihrávka k síti, až mnoho příjmů z podání pokazil.

Druhý set měl jiný obraz. Olymp úspěšným útokem o blokovou obranou na síti získal vedení 7:3. Přerovu dalo dosti námahy stav srovnat na 9:9. Pak se již rozhořela bitva o každý míč naplno. Soupeři se přetahovali o vedení. Za stavu 20:20 se dvěma smečovanými míči a úspěšným blokem dostal Olymp do vedení a set již neztratil. Bodoval položením pěti míčů smečí na zem, šesti bloky a třemi bezchybnými podáními. Prostějovu se hra nedařila. Vázla neverbální komunikace mezi hráčkami a nelze se divit, že jen třikráte úspěšně zasmečoval a dvakráte zablokoval..

Třetí set přinesl oboustrannou hezkou hru. Prostějov šest smečovaných míčů dostal na zem soupeřova hřiště, získal tři přímé body z podání, dvakráte položil míč do nekryté části hřiště, a třikráte vytloukl bloky. Olymp šest útočných úderů posadil na zem, získal tři přímé body z podání, dvakráte zablokoval smečující prostějovskou hráčku (Kossányiovou) a jednou ulil bloky.

Čtvrtá sada přinesla rozuzlení až v závěru. Obě družstva se střídala ve vedení, takže průběh z pohledu Olympu vypadal takto: 4:2, 9:4, 14:10, 16:13, 18:15, 19:18. Za tohoto stavu Prostějov dvěma údery a blokem získal tříbodový náskok: Zdálo se, že koncovka bude již v jeho režii. Olymp zabodoval Kvapilovou útokem z druhé vlny na 23:23. Prostějovu se podařilo vytlouci bloky a špatný příjem podání se Olymp odsoudil k prohře 1 : 3.

U vítězného Prostějova, který pohár získal již podruhé za sebou dobře hrály: Soares, Goncalves, Kossányiová, Žárková, Miletic, Vincourová a libero Gomes. U Olympu se líbila především Kvapilová, Mudrová. Jím sekundovaly Halbichová, Mlejnková.

Nejlepšími hráčkami utkání byly vyhodnoceny Kvapilová (Olymp Praha) a Miletič ( VK Prostějov).

Po vyhlášení a ocenění nejlepších hráček utkání byl Prostějovu předán pohár a  hráčky byly dekorovány zlatými a stříbrnými medailemi.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:1 (25:14, 21:25, 25:19, 25:23)

Autor: František Šimon