Teplické Rondo, které letos slaví deset let své existence, si k jubileu nadělilo sladký triumf. V Hronově, kde se finálový turnaj Českého poháru hrál, si poradilo se všemi soupeři, zvládlo i zápasy s extraligovými mužstvy. Ve finále přehrálo 2:0 Most, slavné góly dávali Jarkovský a Bím.

„Samozřejmě, že bychom chtěli hrát vyšší soutěž, hráče na ní určitě máme. Problémem jsou ale peníze. Dvakrát jsme měli jako vítěz 2. NHbL možnost hrát vyšší soutěž, ale kvůli penězům jsme se museli postupu vzdát," mrzí Josefa Brdu, předsedu a hráče Ronda, jednoho ze zakládajících členů klubu.

Rondu se ale možná blýská na lepší časy, dobytí Českého poháru a účast na prestižním Světovém poháru, na kterém budou startovat nejlepší mužstva planety, určitě přivábí potenciální sponzory. „Už na pohárové finále přispělo město Teplice, čehož si velmi vážíme, byl to náš jediný sponzor na finále," děkuje Brda radnici za podporu. „Věříme, že  za pomoci města budeme moci startovat na Světovém poháru a v budoucnu pak hrát ligu s nejlepšími týmy země," přidává. Přes sezonu Rondo podporuje firma Jacer, po hříchu ale jako jediná.

Rondo se stalo vůbec prvním týmem mimo extraligu, který Český pohár vyhrálo.  A jaké budou oslavy? Prý  velké, potrvají celý týden.

Kádr teplického Ronda je nabitý bývalými hokejisty. Paradoxem je, že v Teplicích v současné době není nejen zimní stadion, ale ani hřiště pro hokejbal.

To potvrzuje i předseda Ronda Josef Brda. „Domácí zápasy hrajeme v Krupce. Mrzí nás, že ve více než padesátitisícovém městě nemáme kde trénovat a hrát," krčí rameny.

Rondo předvedlo o víkendu na Českém poháru vynikající výkony. V prvním sobotním duelu přetlačilo loňského vítěze poháru z Pardubic, který přijel za obhajobou v kompletní sestavě. Domácí Hronov poté neměl proti rozjetým Teplicím šanci. Dvě výhry znamenaly suverénní postup do nedělního play off.

V semifinále na Rondo čekal Svítkov. Postup do duelu o zlato vystřelil Sláma. Finálový souboj s Mostem byl nejprve opatrný, poté ale následovala šance za šancí. Vítězný gól dal Jarkovský, do prázdné branky přidal pojistku Bím.

Už na hřišti následovaly bujaré oslavy, hráči absolvovali rozhovory pro Českou televizi, která z Hronova pořizovala  dokument. Neznámý klub z Teplic zkrátka v neděli vstoupil do dějin.

Středem zájmu byl hlavně brankář Michal Vaníček. Během čtyř víkendových duelů udržel třikrát nulu, inkasoval všehovšudy pouze jednou! Jaký je podle něho klíč k úspěchu? „Základem je dobrá parta. Tužíme jí i mimo hřiště," usmívá se neprůstřelný gólman.  „Týmový duch nám už vyhrál nejedno utkání," potvrzuje Brda.

Reprezentovali HbC Rondo Teplice:

Vaníček – Adámek, Brda, Podhrázský, Prokš, Jurčík Z., Schuster – Prášek, Bím, Kubeš – Kohoutek, Jarkovský, Černý – T. Koutný, Siedtmann, Sláma – Bílý, Cimrman, Kočiš.