Tepličtí mohli díky výjimce hygienické stanice trénovat už v prosinci, oproti jiným celkům tak mají náskok. "Byla to výhoda, že nám bylo vyhověno," přiznává Tomáš Künzl, asistent hlavního trenéra Alonsa. V pátek od 20 hodin přivítají doma Helas Brno, který je v tabulce devátý, ve středu budou hrát v hale ústeckého nováčka a další pátek je doma čeká vedoucí Plzeň. "Tým vypadá po kratší pauze dobře. Chtěli jsme začínat s Plzní, ale nevadí, odehrajeme to takhle, aspoň se ještě víc rozehrajeme," slibuje Künzl. 

"Za celý tým můžu říct, že jsme za restart strašně rádi. Všem chyběly zápasy. Nejdřív jsme se během tréninků snažili zvednout fyzičku, abychom mohli vůbec běhat. Teď už pilujeme jen herní věci," líčí kapitán Jiří Baran. První soupeř? "Brňané mají mladé kluky, dobrého trenéra. Vždy stanoví dobrou taktiku. Lehký soupeř to nebude," říká. 

Teplice už s Helasem v tomto ligovém ročníku hrály, na konci září vyhrály v jihomoravské metropoli 5:3. Od té doby se kádr Svarogu příliš nezměnil. Jen Brazilec Pica Pau byl nahrazený svým krajanem Joaem. "Trénuje s námi jen tento týden. Je to spíš defenzivní hráč, takového potřebujeme. Je to specialista na desítky a má evropský pas, tak se nepočítá mezi hráče mimo EU. V pátek ale ještě hrát nebude, možná ve středu v Ústí," přibližuje Künzl. 

Zajímavou otázkou je, kolik hráčů projde antigenními testy na koronavirus, které jsou podmínkou. "Budeme je absolvovat jednou týdně. A tak, aby nám platily na dva zápasy. Kdo už covid měl, ten na testy 90 dnů nemusí. Máme minimálně čtyři potvrzené hráče. Na testy ale budou muset cizinci," prozradil Tomáš Künzl.