Most při tom nepatřil k soupeřům, ze kterých by šel strach. V celkovém pořadí se krčil u dna. Tepličtí basketbalisté ale poznali stav, který každý účastník sportovních her dobře zná – z vrcholu vítězné vlny pád dolů. Otazníkem vždy bývá, zda herní krize bude delší či kratší.

Jak vypadala hra v Mostě vyjadřují slova Petra Eisnera: „Do Mostu jsme jeli v osmi, chyběli nám Tomáš Eisner, Martin Bašta a Matěj Veselý. Za domácí tým nastoupily dvě posily z prvoligových Litoměřic, jmenovitě Ježek a Vakrčka. Chtěli jsme v Mostě uspět, dokončit první část soutěže výhrou, ale záměr nevyšel. V úvodu utkání jsme byli lepší. Ve třetí minutě jsme vedli 11:3. Poté se hra vyrovnala po první desetiminutovce byl stav 21:17 pro nás. Ve druhé čtvrtině se naše herní koncepce zcela zhroutila. Dělali jsme nepochopitelné chyby, nedařila se nám střelba, rostla nervozita. Domácí hráči hráli s velkým nasazením, především v obraně hráli agresivně. I přes špatnou hru jsme dospěli do vyrovnané koncovky, kterou domácí lépe zvládli. Za předvedený výkon jsme si nezasloužili vyhrát". Domácím hráčům výhra pomohla poskočit na deváté místo v tabulce.

Odveta se hrála v Teplicích na Letné. Do utkání se již zapojil Tomáš Eisner a jeho účast byla pro družstvo přínosná: „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Přesně jsme stříleli, dobře bránili a první čtvrtinu jsme vyhráli 24:14. V další části hrací doby se hra vyrovnala, ale my jsme do poločasu udrželi desetibodový náskok. Do druhého poločasu nastoupili hosté se záměrem silně agresivní obranou naši hru otupit. Rozhodčí byli k tvrdé hře benevolentní a my jsme se s agresivitou neuměli vyrovnat. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali za stavu 58:58. Zvrat ve vývoji hry přišel přibližně v polovině poslední čtvrtiny, kdy přišly dvě úspěšné tříbodové střely na koš, jeden rychlý protiútok a rázem jsme vedli o osm bodů. Náskok jsme již neztratili a zaslouženě vyhráli. Baník se i u nás projevil jako houževnatý tým a my jsme svoji herní kvalitu prokázali až nedělním zápasem. Děkujeme fanouškům za podporu," vzkazuje Eisnere hrstce diváků, která na Letnou  v neděli dorazila.

Baník Most – BK Teplice 68:62 (17:21, 28:36, 45:44). Body Teplic: Mašek (17), P. Eisner (14), Žaloudek (12), M. Kubizňak (10). BK Teplice – Baník Most 81:73 (24:14, 43:33, 58:58). Body Teplic: P. Eisner (17), T. Eisner (17), T. Kubizňak (16), Mašek (12).

Autor: František Šimon