K sedmnáctému ligovému mistrovskému utkání přijeli do Teplic hráči BK Sokolov bez dvou podkošových hráčů. Jejich nepřítomnost se na hře Západočechů negativně projevila. Hosté stačili domácím vzdorovat v první čtvrtině (24:20), ale s přibývajícím časem bodová ztráta narůstala. Tepličtí pod vlastním košem dobře bránili a několika velmi pěknými jednoduchými kombinacemi ve dvou, třech hráčích se dostávali do výhodných střeleckých pozic, které úspěšně zakončovali. Vtipné akce Mazač – Mašek, Mašek – Kubizňak, P. Eisner – Žaloudek, P. Eisner – Mašek, Kubizňak – Žaloudek – P. Eisner byly odměněny hrstkou diváků potleskem.

Stranou zájmu

O tom, že basketbal není v Teplicích mezi fanoušky příliš oblíbený, svědčí návštěvy na zápasech druholigových košíkářů lázeňského města. Přestože patří dlouhodobě k nejlepším týmům soutěže, na jejich domácí utkání málokdy najdou cestu více než čtyři desítky diváků. V neděli například na Letné sledovalo duel s Karlovými Vary 13 fanoušků a jeden pes. Ten prý se svým páníčkem chodí fandit pravidelně. Na druhou stranu – který klub se může pochlubit skalním příznivcem ze zvířecí říše?

Dopíchnutí míče po střelách spoluhráčů Žaloudkem do koše bylo přijato diváckým uznáním. Domácí hráči měli vývoj hry pevně ve svých rukách a v posledních dvou minutách řádné hrací doby ve vzduchu visela otázka, zda skóre dotáhnou do stovky. Hlad po koších již nebyl a stovka nepadla.
Nedělní soupeř Thermia Karlovy Vary dorazil na Letnou se sérií osmi vítězství v řadě po sobě. Již tato skutečnost budila k soupeři respekt. Úvod utkání zvládli domácí hráči lépe než hosté. Hráli uvolněně, střelba na koš byla úspěšná, dařily se rychlé protiútoky. Prvních deset minu skončilo skórem 27:10. „V další části hry se karta začala obracet“, komentuje utkání hrající trenér Teplic Petr Eisner. „Vlastními chybami jsme dostali soupeře do hry, byť jsme si do poločasu udrželi solidní bodový náskok (49:36). V druhé polovině hry jsme ztratili iniciativu, vypadli jsme z role, vyráběli jsme naprosto zbytečné chyby a soupeř nás trestal. Čtyři sekundy před koncem soupeř trefil koš a my jsme se již na podobnou odpověď nezmohli. Lehkovážným přístupem v druhé polovině hry jsme Karlovým Varům vítězství darovali. Reparát můžeme složit za čtrnáct dní, kdy opět hrajeme doma, a to se Strakonicemi a Jindřichovým Hradcem,“ touží Petr Eisner po dvou výhrách.

BK Teplice – BK Sokolov 98:60 (24:20, 49:31, 72:49). Body: P. Eisner 22, Veselý 18, Žaloudek 18, Mašek 16, Kubizňak 7, Mazač 7, Suska 5, Kadeřábek 5. BK Teplice – Thermia Karlovy Vary 74 :76 (27:10, 49:36, 64:58). Body: Mašek 22, P. Eisner 13, T. Eisner 11, Bašta 8, Žaloudek 8, Kubizňak 5, Mazač 4, Suska 3. Tabulka: 1. Teplice 32, 2. Rokycany 31, 3. Domažlice 30, 4. Karlovy Vary 30, 5. Strakonice 29, 6. Plzeň 28, 7. Písek 27, 8. Beroun 26, 9. Jindřichův Hradec B 25, 10. Žižkov 23, 11. Kralupy 23, 12. Sokolov 20.

Autor: František Simon