„Konečně jsem viděla kluky hrát tak, jak jsou fanoušci povětšinou zvyklí. Byli semknutí, i když utrpěli ztrátu na klíčovém postu quarterbacka. Všichni ale do toho šlápli naplno, což se vyplatilo. Fandové jim za to dali hlasitě najevo svou přízeň,“ má radost z protrhnutí série porážek mluvčí klubu Gabriela Meszárošová.

Teplice přitom první zápas s Táborem prohrály vysoko 0:51. „Podcenili nás, to jim uškodilo. Pro nás je to důležitá výhra. V klubu byly po nezdarech nějaké změny, pomohly nám. Zápas ale pro nás nezačal dobře, ztratili jsme quarterbacka. Jeho role jsem se ujal já. Po poločase to bylo 0:7, pak jsme se ale v kabině semkli, vyříkali jsme si zbytečné chyby a do utkání jsme se vrátili správně nahecovaní. Soupeři jsme pak nedovolili téměř nic,“ líčí teplický hráč Jan Lelič, jak outsider přemohl favorita.

Za výkon v útoku si od něj vysloužil pochvalu Marcel Šmíd, který má v týmu přezdívku Hulk. „Myslím, že to byl jeden z nejdůležitějších článků. Jeho silové běhy braly soupeřově obraně hodně sil. Tábor postupem času odešel organizačně i fyzicky, toho jsme využili v náš prospěch. Chtěl bych poděkovat všem klukům z týmu za to, že nepodlehli předsudkům, nepříznivému stavu a bojovali až do samotného závěru zápasu.“

„Doufám, že nás tohle vítězství pořádně nakopne do zbývajících dvou duelů,“ věří Martin Šlepr, další z teplických fotbalových válečníků. Jeho výkon chválí Jakub Ištok, jeden ze Šleprových spoluhráčů. „Je to nováček, ale zářil, chytil tři interceptiony (zachycení míče obranou při pasu – pozn. autora).“
Hráči Nordians si pochvalují podporu svých příznivců, kteří na Anger, kde mají Tepličtí domácí hřiště, chodí v hojném počtu.

„Ta výhra je pro ně odměnou. Naši fanoušci jsou opravdu skvělí, fandí nám vždy v hojném počtu, i když se nám třeba nedaří. Velké díky tedy patří i jim!“ vzkazuje Lelič.

Vrcholem sezony bude pro Nordians derby s mužstvem Hunters Most. Hrát se bude v sobotu 23. června od 14 hodin. „Pro fanoušky bude stadion otevřený už od 13 hodin. „Kromě tradičního občerstvení pro ně připravíme i zábavu, hlavně pak pro děti. Otevřený bude náš fanshop, nebude chybět poločasová soutěž, chystáme také další doprovodný program,“ zve Meszárošová na atraktivní souboj.

Výsledky Teplic v této sezóně

Odehráno:

Karlovy Vary Warriors – Teplice Nordians 14:8

Tábor Foxes – Teplice Nordians 51:0

Teplice Nordians – Liberec Titans 12:51

Teplice Nordians – Tábor Foxes 25:7

Bude se hrát:

23. 6. Teplice Nordians – Most Hunters (14)

1. 7. Liberec Titans – Teplice Nordians (14, Chotyně)