Příkladem šel trenér a předseda SK Judo Teplice Jiří Bláha, který byl zlatý v turnaji veteránů, konkrétně v kategorii stokilových pořízků. Ve věkové kategorii do 30 let ho napodobil Martin Hanák (-60 kg), rovněž on získal zlato. „Marťas předvedl ukázkové judo. Technikou a rychlostí dokázal na tatami zcela převýšit své soupeře. Jako trenér jsem si dnes jeho zápasy užíval,“ měl Bláha radost z toho, jak se jeho svěřenec prezentoval.

V Berlíně na posledním předprázdninovém turnaji byli i další judisté teplického klubu.

Daniel Kremla (U15, -43 kg) skončil sedmý, Max Peterka byl ve stejné kategorii bez umístění, Ondřej Marek (- 40 kg) bral páté místo, Matěj Semančík byl devátý, Veronika Jelínková (U18, – 63 kg) obsadila devátou příčku.

„Chválím zmíněné závodníky, že odjeli na kvalitně obsazený turnaj. Ondra, Matěj a Daneček se probojovali na dohled medailovým pozicím a Max předvedl skvělý výkon se švédským judistou, jemuž podlehl až v golden skóre vlastní chybou. Je potřeba se více prát. U kluků je třeba zapracovat na fyzické přípravě. Verča se postavila po dlouhé době na tatami a její výkon se přibližoval její bývalé formě. Ovšem dlouhá pauza si vybrala svou daň a Verča v obou zápasech možná i zbytečně prohrála. Velký obdiv jí náleží za úpravu hmotnosti na tento turnaj,“ shrnul účinkování Tepličanů Jiří Bláha.

Teplický klub juda i nadále přijímá nové členy, více informací se zájemci dočtou na webu klubu.