Jedinečnou událost otevřelo slavnostní zahájení, které ozdobili svou účastí i poslanec Parlamentu ČR a bývalý vynikající hokejista Jiří Šlégr, členka předsednictva Českého klubu fair play a někdejší přední tenistka Helena Suková či náměstek primátora Jaroslava Kubery Hynek Hanza.

Dvoudenní podnik odstartoval boji ve skupinách. Mezi chlapci usilovalo o prvenství šest družstev, stejný počet týmů válčil i v kategorii děvčat. Boje o umístění nabídly vyrovnanou podívanou. Ze severočeských zástupců si nejlépe vedla ZŠ Krušnohorská Jirkov, která mezi dívkami získala třetí místo. Chlapecké finále patřilo ZŠ O. Nedbala České Budějovice a ZŠ Školní Odolena Voda. Už od poloviny utkání bylo jasné, že si Odolena Voda nenechá vítězství vzít. Mezi dívkami se utkaly 15. ZŠ T. Brzkové Plzeň a ZŠ Velká Dlážka Přerov. Oslabená Plzeň odolávala velkému náporu zkušených hráček Přerova a v závěru strhujícího zápasu dokázala převážit misky vah na svou stranu.

„Pro naši školu bylo ctí podílet se na tak významné akci. Ukázat veřejnosti, že přestože je ZŠ Maršovská s hudebním zaměřením, projevují se naši žáci nejen nádhernými pěveckými výkony, ale umí se i podílet v oblasti realizaci organizační přípravy významných sportovních a veřejných akcí,“ řekla po skončení akce Mgr.Bc. Naděžda Köhlerová, ředitelka ZŠ Maršovská. „Já jsem rád, že jsme do Teplic dostali takto významný podnik a na teplickou sportovní halu bude vzpomínat několik desítek mladých sportovců jako na jednu z nejkrásnějších událostí ve své sportovní kariéře. Děkuji zaměstnancům SH Teplice, ZŠ Na Stínadlech Teplice, Sportohotelu Panorama a i ostatním pomocníkům za velmi vstřícný postoj k této akci. Dík patří i pánům Šlégrovi a Bajzovi za to, že svou přítomností zvedli prestiž republikového finále,“ doplnil Jaroslav Bartoš, tajemník turnaje a předseda okresní OR AŠSK ČR.

Celkové pořadí:
Dívky: 1. 15. ZŠ T. Brzkové Plzeň, 2. ZŠ Velká Dlážka Přerov, 3. ZŠ Krušnohorská Jirkov, 4. ZŠ T. G. Masaryka Třebíč, 5. ZŠ Pionýrů Sokolov, 6. ZŠ Palachova Ústí. Chlapci: 1. ZŠ Školní Odolena Voda, 2. ZŠ O. Nedbala České Budějovice, 3. ZŠ Komenského Nový Jičín, 4. ZŠ Krušnohorská Jirkov, 5. ZŠ Sv. Čecha Choceň, 6. ZŠ Muchova Chlumec.