Stejně jako celé mužstvo, úžasný příběh napsal Vít Zajíček. Po mnoha a mnoha fotbalových letech v dresu Proboštova letos v 38 letech změnil dres i sport. A nakonec právě on celé finále rozhodl.

NA VŠECHNY KOPY SI VĚŘIL

Zajíček uplatnil svoji skvělou kopací techniku při čtyřech kopech na branku ve tvaru písmene H. "Na všechny kopy jsem si věřil," usmíval se po zápase hrdina. Všechny proměnil a připsal tak na konto Dragons důležitých osm bodů. Ty nejdůležitější dva v závěru zápasu.

Dragons lépe zvládli první poločas vyrovnaného zápasu. Tomáš Němeček v jeho polovině poté, co Draci přestáli hradecký tlak, opět projevil svoji buldočí houževnatost a medvědí sílu. Nejproduktivnější hráč letošní sezony se probil obranou Slavie a položil důležitý první trye (4 body). Z následného kopu Zajíček zvýšil na 6:0.

Brzy na to položil Antonín Berk další čtyři body, Zajíček opět proměnil kop a bylo to 12:0. Hosté před koncem první půle snížili na 12:6, ale hned vzápětí se podruhé prosadil Němeček. Na konečný výsledek první půle 18:6 upravil dalším vydařeným kopem z velkého úhlu Vít Zajíček.

"Je to úžasná změna oproti fotbalu. Tam jsem se pořád hádal s rozhodčími, samé záludnosti, fauly, filmování. Nic z toho v rugby není," svěřil se Zajíček. Fotbal sice již aktivně nehraje, ale zůstal mu věrný v roli trenéra proboštovského béčka v okresním přeboru.

ROZHODLY PENALTY V ZÁVĚRU

Do druhé půle Hradečtí doslova vlétli. Na dlouhou dobu zatlačili Draky na jejich polovinu, ale obrana Krupky až do poloviny druhého poločasu fungovala na výtečnou. Rugby je ale krásné v tom, že pár minut může otočit zápas. To se málem stalo i v sobotu.

Dvě drobné chyby Draků v rozehrávce hosté využili ke dvěma pokládkám a protože ani jejich kopáč se nemýlil, bylo to deset minut před koncem 18:18. Utkání gradovalo a o skvělou atmosféru se staralo početné publikum. V něm dominovali především bubeníci obou táborů.

Rozhodnutí přišlo v poslední pětiminutovce. Nejprve měli výhodu penalty, tedy kopu přímo na bránu hosté. Jejich střelec, ale těsně minul. O chvilku později dostala stejnou výhodu Krupka. K míči se postavil Vít Zajíček a poslal ho přesně mezi horní tyče branky. Stav 20:18 si už Draci takticky pohlídali a hned po závěrečném hvizdu rozhodčího vytryskl gejzír jejich radosti naplno.

"Ten pocit se vůbec nedá popsat, ještě mi to ani pořádně nedochází, ale jsme mistři, dokázali jsme to," radoval se těsně po zápase úspěšný střelec. Spolu s celým mužstvem, trenérem a početnou skupinou fanoušků si pak nejen vychutnali polaskání s mistrovským pohárem, ale i hymnu klubu s tradičním doprovodem kopačkou na buben.

"Musím klukům moc poděkovat, nebylo to dneska vůbec snadné. Hradec se bil do poslední chvíle. Máme neskutečnou radost a jdeme oslavovat. Zároveň nejen za tento zápas, ale celou sezonu děkujeme skvělým fanouškům. Jejich podpora nám opravdu pomohla a moc si jí vážíme," zářil po utkání trenér Tomáš Beránek.

Grand finále Divize 1 Rugby League Czech Republic RLC Dragons Krupka - Slavia Hradec Králové 20:18 (18:6)
Body domácích: Němeček 8, Zajíček 8, Berk 4