Pořadatelé ze Ski klubu Šumava zvládli organizaci třídenních závodů na výbornou. Více než 300 dětí z 38 klubů celé republiky si užilo krásné závody, zarámované slunečným počasím.

Lokomotivu Teplice reprezentovalo 9 mladších a starších žáků. Měření sil odstartovalo sprinty volnou technikou. Vzhledem k velkému počtu startujících postupovalo do semifinálových bojů jen nejlepších 12 závodníků, mladšímu žáku Jakubu Štochlovi unikl postup o 0,04 s.

Následoval závod na 2/3/4 km volnou technikou. Smůla se opět lepila na paty Jakubu Štochlovi, který bral „bramborovou medaili“ o 1,7 s. Z výkonů ostatních teplických reprezentantů lze vyzdvihnout výkon staršího žáka Jakuba Klír na 17. místě.

Naděje teplického klubu naděje se upínaly k nedělnímu závodu klasickou technikou na stejných tratích. A ne bezdůvodně! Konečně jsme se dočkal medaile, když Jakub Štochl vybojoval po skvělém výkonu bronz na trati 2 km klasicky opět s trochu smolným odstupem 0,8 s za druhým Jakubem Vyhnálkem ze Seby Tanvald a vítězem Kimem Žalčíkem z Fenix Ski Team Jeseník. Své nejlepší výkony podali i František Láznička na 12., Karolína Klímová na 17. a Eva Vaňková na 16. místě.

Kubovi Štochlovi patří v celkovém hodnocení seriálu vynikající 5. místo mezi chlapci r. 1999,teplický oddíl se umístil v týmové soutěži na 16. místě mezi 38 kluby.

Výsledky závodů klasickou technikou si můžete prohlédnout na http://sport-casomira.cz/doc/2011/ZA-ZAC-V-110306.pdf

Sezóna však pro mladé lyžaře-běžce ještě nekončí. Na závodníky ještě čekají závěrečné závody příští víkend na Božím Daru a trénovat na na sněhu budou děti dokud to podmínky v Krušných horách dovolí.