V Krupce se v sobotu od 15 hodin čeká lítý boj. Domácí sice v červnu v rámci základní části vyhráli 36:0, nyní se ale čeká mnohem vyrovnanější bitva. „Každý zápas je jiný. My máme stejnou sestavu, ale Vrchlabí u nás tenkrát nemělo dva reprezentanty,“ upozorňuje Berk.

„Podle mě rozhodne prvních deset minut. A pak to, jak budou oba týmy vybaveny fyzicky. Kondice je v našem sportu klíčová. My jí máme dobrou. Já si myslím, že máme nejlepší sestavu v republice, jsou tam čtyři reprezentanti. Takže i proto si věříme.“

Tomáš Hunal jako asistent hlavního kouče Teplic Jiřího Jarošíka
Někdejší řízný bek Hunal: Zákaz hlavičkování? Čím větší blbost, tím víc se řeší

Zmiňovaní čtyři krupští reprezentanti se nedávno vrátili ze zájezdu do Turecka. „Na konci sezony už jsou spráskaní, někteří mají zranění. U soupeře tomu asi taky tak bude. Pro je titul u rugbystů tak sladký; je to odměna za celou tu náročnou sezonu,“ vysvětluje Berk.

Opory Krupky? „V rugby rozhodují spojky. Já bych ale rád vyzdvihnul ty kluky, kteří tolik nepokládají, ale na hřišti udělají fůru práce. Ono běhat se 130 kily není lehký, protože zaslouží také kredit." 

O grandfinále je velký zájem, v Krupce se těší na velkou návštěvu. „Na fotbal tu chodí málo lidí. Sice se v Teplicích ve stejný čas hraje liga, ale publikum, které chodí na rugby, je specifické. Atmosféra bude určitě parádní.“ Ať už zápas dopadne jakkoli, po jeho konci si oba soupeři sednou za společný stůl. „To je taková tradice. Na hřišti soupeři na smrt, mimo něj kamarádi až za hrob,“ usmívá se Berk. 

Celou akci budou moderovat Vladimír Jeřábek, dvojnásobný mistr v powerliftingu, a Petr Franta, odborník na rugby. Krupští děkují svým sponzorům, díky nimž mohli tuto sezonu coby nováček realizovat.