„V září minulého roku jsme se přestěhovali do Sportcentra Trnovany. Od té doby vozíme krásné úspěchy z řady závodů. Snažíme se dětem vytvořit co nejlepší podmínky, ale není lehké pro náš sport získat peníze. Za každého sponzora jsme rádi, důvěru splácíme pěknými výkony. Nevěnujeme se jen děvčatům, máme skvělého trenéra pro chlapce, které baví parkour," říká předsedkyně oddílu Gymnastika Teplice Pavlína Rosecká.

Na zmiňovaném Ústeckém přeboru družstev ve sportovní gymnastice bodovaly Teplice v kategorii V. liga, která je určená nejmladším gymnastkám (ročníky 2014 - 2016). Závodu se zúčastnily Klára Urbanová, Rozálie Hurtová, Karla Elis Machová., Emma Lánská a Nella Frankenfeldová. Předvedly parádní výkony, které byly odměněny prvním místem. Za sebou nechaly další tří družstva.

Drink Prime
Nápoje Prime pijí děti během tréninků i zápasů. Lékařka radí, aby se jim vyhnuly

Pětice šikulek byla připravovaná a vedená 14letou trenérkou Natálií Burešovou, za zmínku stojí i nebývalá podpora rodičů. „Natálie začala s gymnastikou v šesti, od deseti se snaží kompenzovat trenéry, kteří v našem sportu chybí. Má veškeré školení, kurzy a osobní zkušenosti v gymnastických závodech, kterých se ještě sama účastní.," přibližuje Pavlína Rosecká.

První svěřenkyní Natálie Burešové je Sára Matyščáková (2013). Letos se zúčastnila republikového šampionátu v Čeladné, skončila 23. z 83 závodnic. Na přeskoku byla druhá nejlepší v bodování.

Peter Nagy proslavil Velkou pardubickou písní Taxis
KVÍZ: Bílá královna, Taxis, Windsurfing. Sport v hitech osmdesátek. Znáte je?

V současné době v klubu také trénuje a závodí Jiřina Kindlová, která je v klubu od prvního dne. Nyní má své svěřenkyně a je na ně moc pyšná. Dále jsou součástí gymnastické party Alena Pošíková, Andrea Šeborová, Sabina Zavřelová a trenér chlapců Michal Hloch.

Daří se i jiným závodnicím, například Viktorie Masopustová (2018) získala zlato ve Veselí nad Lužnicí, Adéla Simmerová (2012) skončila třetí. Na podniku s názvem Dokská kladina vyhrály zlato Kateřina Kopecká (2017) a Klára Urbanová (2015). Závod Poberounský dvojboj se povedl Jiřině Kindlové (2007) a Nelle Frankenfeldové, obě děvčata byla zlatá. Sára Matyščáková brala stříbro. A to není vše - Natálie Burešová přivezla zlato z Rosic, Emma Lánská (2015) ze Žlutavy a Rozálii Hurtové se dařilo v Chebu; na Chebských bradlech brala stříbro.