Soutěž zahájila premiérový ročník v roce 1986. Vítěze našla v týmu SPŠH Duchcov. Turnaje se začaly hrát v někdejší hale Sklotas v Teplicích - Trnovanech, po jejím prodeji v krupské sportovní hale. Začátkem devadesátých let minulého století hrálo populární Teplickou ligu osmnáct družstev. Fungovala i liga druhá. Nicméně z tohoto slibného počtu účastníků se nikdo do vznikající celostátní ligy futsalu - sálového fotbalu neprobojoval. Jen krátký čas zastupoval Teplicko v této vrcholné soutěži SK Lisec Kůs Krupka.

Vedle populárního fotbalu, který v regionu reprezentoval FK Teplice, si začal získávat diváky, ovšem výjimka pro řádům tohoto sportu neodpovídající krupskou halu vypršela a stěhování do Mostu znamenalo začátek konce tohoto prvního špičkového týmu fustalu - sálového fotbalu na Teplicku. Nikdo tehdy netušil, že za více jak deset let se lázeňské město dočká překvapení v podobě multinárodnostnostního futsalového celku FC Balticflora, který krátce po svém vzniku řádně rozvlnil hladinu českého prvoligového rybníku.

Zatímco někteří dnes konstatují, že zánik Teplické ligy sálového fotbalu je ztrátou, další zmiňují, že zájem o starty v turnajích soutěže začal výrazně klesat už v roce 2000. Byly prodělečné, jednotlivé týmy se rozpadaly.

Nejúspěšnějšími celky historie této soutěže byly Krakatit Teplice (vítěz z let 89, 90, 91, 92) také zásluhou svých kanonýrů Oktábce,Pechy a Tomana a Vitrablok Duchcov, měnící název na Auto Unico a Minim Kent. Ten se stal mistrem okresu v letech 93 - 98. Poté jej na trůnu vystřídal SK Lisec Kůs B, rezerva prvoligového účastníka. Dva další ročníky vyhrál Tenis Proboštov se střelci Žofkou a Hornou. Zejména Žofka byl z nejlepších zakončovatelů historie Teplické ligy. V roce 2002 vybojoval titul Glaverbel Řetenice s výbornými střelci Mrázem a Hornou. Poté vyhrál Teplickou ligu SK Lisec Kůs Krupka C a poslední dva ročníky FC Louka Košťany. Ten poslední dokonce s historicky nejvyšším počtem získaných bodů.

Rok 1989 přinesl začlenění tzv. malého fotbalu pod FIFA a definitivně opustil venkovní prostory, aby se přesunul do hal. V roce 2002 došlo k ukončení více jak tříleté tahanice o název futsal a halový fotbal mezi Komisí futsalu ČMFS a Svazem sálového fotbalu České republiky. Řešil ji soud a uzavřena byla smírem. Dnes už je název futsal pojmem, třebaže zatím jen ve městech, kde se hraje nejvyšší soutěž. Zásluhou Balticflory k nim patří i Teplice. Nicméně rostoucí množství televizních přenosů z ligy, pohárů a šampionátů rychle přispívá k popularizaci tohoto dravého sportu.