Přinášíme Vám nominace sportovců, jak nám je zatím poslaly sportovní kluby a organizace. Výčet všech úspěchů samozřejmě není a ani nemůže být kompletní. Pokud tedy máte svého favorita, kterého na této stránce nenajdete, zvolte právě jej! A pokud byste rádi, aby se objevil ve zveřejněné nominaci, napište nám na adresu frantisek.bilek (zavináč) denik.cz, doplníme jej. Aktualizovaná nominace ještě během prosince několikrát vyjde v tištěném Teplickém deníku, stejně tak i hlasovací kupóny.

Ty nám můžete zasílat kompletně vyplněné až do 31. prosince.  Vyplněny musí být všechny kolonky, jinak je zbytečné kupon posílat. Hlasovací lístek posílejte na adresu Teplický deník, Kapelní 4, 415 00 Teplice nebo jej vhoďte do poštovní přihrádky u vchodu do redakce.

Připomínáme, že loni zvítězil v nejprestižnější kategorii „jednotlivec – dospělí" vzpěrač Jan Zajan z TJ Glaverbel Czech Teplice. Kdo usedne na pomyslný trůn při slavnostním večeru v úterý 14. ledna?

Anketa Teplického deníku, jejímiž partnery jsou ČSTV Teplice, město Teplice a ČOK cz s.r.o., má tradičně šest kategorií; jednotlivci dospělí, družstva dospělí, jednotlivci mládež, družstva mládež, trenér roku, handicap a masters. Z hlasování čtenářů se navíc zrodí Sportovní hvězda Deníku.

Tak směle hlasujete!

JEDNOTLIVCI – DOSPĚLÍ

BIKROS:
Matěj Chalupný (BMX Bílina) – Mistr Českomoravského i Českého poháru, na MČR v Uničově v časovce druhý. Bojuje o olympiádu v Riu.

FOTBAL:
Tomáš Grigar (FK Teplice) – na jaře pomohl kvalitními výkony k záchraně prvoligového fotbalu v Teplicích, na podzim žlutomodré až do svého zranění držel v horních patrech ligy. Dlouhodobě patří k tuzemské brankářské špičce. 
Franci Litsingi (FK Teplice) – jedna ze tří afrických perel v žlutomodrém dresu. Hned po svém příchodu si získal fanoušky. Střílí důležité góly, hraje pohledný fotbal. Teplice ho milují. 
Admir Ljevakovič (FK Teplice) – defenzivní specialista, vybojuje spoustu míčů. Protože dělá „černou práci", není tolik na očích. Pro tým je ale nesmírně platný.   
Aidin Mahmutovič (FK Teplice) – bez jeho gólových příspěvků to Teplicím nejde. V minulé sezoně dal 12 branek, v dalším ročníku jich na podzim nasázel 10. Pomalu si ho začínali všímat i v bosenské reprezentaci. Na podzim začal více pracovat pro tým, čímž se stal ještě lepším.

FUTSAL: 
Jiří Novotný (Balticflora Teplice) – kapitán „vlků", reprezentant České republiky. V létě přišel do Teplic, které se okamžitě vrátily mezi tuzemskou elitu.
Paulo Ferreira (Balticflora Teplice) – tento Portugalec hraje s obrovským nasazením, má vše, co špičkový futsalista má mít. Navíc dává důležité branky. 
Thiago (Balticflora Teplice) – vynikající brankář! Do výšky příliš nevyrostl, je ale mrštný. Málokdy udělá chybu. V lize inkasoval nejmíň branek. Drží Balticfloru na prvním místě tabulky.

HOKEJBAL: 
Michal Vaníček (Rondo Teplice) – nejlepší brankář 2. Národní hokejbalové ligy – Sever pomohl na jaře svému týmu k mistrovskému titulu. Je rychlý, má gumové nohy.

KARATE:
Jarmila Masopustová (SKM Bílina) – patří ke špičce reprezentace ČR JKA a svými výsledky se řadí mezi nejúspěšnější závodnice. Na ME získala 3. místo, na MS dvakrát 3. místo, MČR JKA dvakrát zlato.

KENDÓ:
Jana Ziegelheimová (SanDoMon Bílina) – úřadující mistryně České Republiky v kendó, podařilo se jí obhájit loňský titul. Kapitánka ženské reprezentace kendó, tým žen se pod jejím vedením probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy, což je historicky dosud nejlepší výkon českého týmu.

MOTORISMUS:
Ondřej Kočka (OK Kart) – vítěz Praga mistrovství ČR v kartingu 2013 (třída KF2 nad 15 let).

RAKETOVÉ MODELÁŘSTVÍ:
Pavel Broný (RMK Krupka) - mistr ČR v S1A.
Bedřich Pavka (RMK Krupka) - vítěz světového poháru v Krakově v S6A (raketa-streamer).
Marek Pavka (RMK Krupka) - vítěz světového poháru v Krupce v S4A (raketoplán).
Alexandr Kozlov (RMK Krupka) - vítěz světového poháru v Českém Těšíně v S6A (raketa-streamer).

THAJSKÝ BOX:
Tomáš Zaschke (TKB Teplice) - Amatérský Mistr ČR ve váze - 72,5 kg CMTA (České Muay Thai Asociace).

VZPÍRÁNÍ: Jan Zajan (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání) – obhájil titul na Mistrovství ČR mužů v Bohumíně ve váhové kategorii do 77 kg (115 kg trh, 135 kg nadhoz). Je také Mistrem ČR v kategorii masters. Šampionát se konal v Teplicích a Honza opět vyhrál ve váze do 77 kg, kde zároveň vytvořil nový český rekord v nadhozu 140 kg. Je hlavním motorem klubu.
Jan Anger  (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání) – účastnil se již svého 23. Mistrovství ČR v Bohumíně, které mu nevyšlo dle představ (vypadl v trhu). Na Mistrovství ČR masters skončil na 2. místě ve váhové kategorii do 105 kg (126 kg trh, 151 kg nadhoz). Je základním článkem A mužstva.

ZÁPAS:
Petr Neuman – 2. místo v 1. lize seniorů ve volném stylu, 2. místo na MČR seniorů ve volném stylu ve vyšší váhové kategorii než startuje v 1. lize seniorů, zařazen do širší reprezentace ČR ve volném stylu.

KOLEKTIVY – DOSPĚLÍ

ATLETIKA: 
AK Bílina – družstvo mužů působí v první lize, tj. v druhé nejvyšší soutěži, přes třicet let, kdy se utkává s tradičními silnými kluby. V roce 2013 obsadilo páté místo, přičemž se úspěšně dařilo začlenit do družstva juniory, dorostence a žáky, kteří zde získali několik bodů a především cenné zkušenosti.

BASKETBAL: 
BK Teplice – vyšší soutěž než II. Liga se v Teplicích nehraje jen vinou nedostatku peněz. Basketbalisté předvádějí na hřišti dlouhodobě výkony, díky nimž poráží své soupeře.

FOTBAL: 
FK Teplice – na jaře Tepličtí udrželi ligu, na podzim se stali její kometou. Předváděli nejpohlednější fotbal v zemi, dávali nejvíce gólů, na souboj s Plzní přišlo přes 16 tisíc fanoušků. „Skláři" přezimují na senzačním třetím místě.

FUTSAL: 
Balticflora Teplice – přes léto výrazně obměnila kádr, což přineslo návrat mezi tuzemskou elitu. „Vlci" jsou první, doma porazili dokonce mistrovskou Chrudim. Aspirant na titul mistra ligy!

HOKEJBAL: 
Rondo Teplice – vítěz 2. Národní hokejbalové ligy – Sever.

POŽÁRNÍ SPORT: 
SDH Lhenice – vítěz Krušnohorské ligy.

ŠACHY:
ŠK Teplice A –  1. místo v Krajském přeboru družstev v rapid šachu

VZPÍRÁNÍ: 
TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice – po loňském postupu do ČEZ ligy klub v tomto roce dokázal nejvyšší soutěž udržet a to i přes zranění Jana Hromádky. Jako jeden z mála oddílu v ČR startuje jen s vlastními odchovanci.

ZÁPAS: 
TJ Glaverbel Czech – 2. místo v 1. lize seniorů ve volném stylu, 15. medaile v řadě, v letošním ročníků 1. ligy zaznamenali 16 vítězství a jen 4 prohraná utkání.

JEDNOTLIVCI – MLÁDEŽ

ATLETIKA: 
Vojtěch Košťál (AK Bílina) – na tzv. halovém Gigantu, tj. Mistrovství ČR dorostu a juniorů, obsadil v silné konkurenci vynikající třetí místo v trojskoku výkonem 13,12 metrů. Stal se také oporou a stálicí skokanských disciplín v první lize za A tým mužů. Trenér: Martin Sýkora.
Pavel Prchal (AK Bílina) – Bronzový medailista z Mistrovství ČR žactva si skvělým časem na 200m překážek 25,95 vybojoval reprezentační účast na mezistátním utkání do 15 let v Budapešti, kde obsadil v běhu na 300m překážek vynikající čtvrté místo. Připsal si také několik cenných bodů v první lize za A tým mužů. Trenéři: Jaromír Říha a Jiří Nechvátal.

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ:
Pavlína Králová (TJ Lokomotiva Teplice) – 4. místo v Českém poháru dorostenek v sezóně 2012-13, 3. místo v závodě ČP na 5 km volně, 3. místo v závodě ČP ve sprintu volně, 4. místo na MČR v závodě na 9 km volně s hromadným startem, 4. místo na MČR v závodě na 5 km volně.
Šimon Matějka  (TJ Lokomotiva Teplice) – 4. místo v Českém poháru staršího žactva v sezóně 2012-13, 3. místo v závodě ČP na 5 km klasicky, 3. místo v závodě ČP na 4 km klasicky s hromadným startem, 4. místo na MČR ve stíhacím závodě na 1,6 km klasicky+4 km volně.

BIKROS:
Pavel Jindřich (BMX Bílina) – třetí místo v celkovém pořadí Českomoravského poháru.

FOTBAL:
Daniel Richter - Přestože věkem stále dorostenec, tak již pravidelně nastupuje v soutěži juniorek, kde patří do základní sestavy teplického mužstva. Patří také do širšího kádru reprezentace ročníku 1995.
Marek Richter - Opora teplického týmu U17 a současně také kapitán reprezentace ČR v kategorii U16. Naděje na postu stopera.
Petr Kodeš - Jedna z opor teplického prvoligového dorostu. Během podzimu se poprvé probojoval také do reprezentace U18.

JUDO: 
Martin Hanák (SK Judo Teplice) – stříbrný na Přeboru České republiky mladších žáků. 2.místo v Českém poháru 2013.
Kateřina Havlíková  (SK Judo Teplice) - 3. místo na Mistrovství ČR dorostenek 2013. 3.místo v českém poháru 2013.
Jan Hegedus (SK Pro Sport Teplice) - 3. místo MČR, opora prvoligového týmu dorostu,  člen výběru reprezentace dorostenců ČR.
Jan Kmeť (SK Judo Teplice) - 3. místo na Přeboru starších žáků 2013. 3.místo v Českém poháru 2013.
Lukáš Kremla (SK Judo Teplice) - 3.místo na Přeboru starších žáků 2013.
Michaela Kulíková (SK Pro Sport Teplice) - 2. místo MČR družstev, 3. místo MČR jednotlivcI dorost,medailistka na mnoha zahraničních mezinárodních turnajích, členka výběru reprezentace dorostenců ČR.
Michaela Rehnová (SK Pro Sport Teplice) - 2. místo MČR družstev dorostu, vítězka řady zahraničních mezinárodních turnajů, členka výběru reprezentace ČR dorostu.
Marek Prokeš (SK Pro Sport Teplice) - 3. místo MČR žáků, medailista řady zahraničních mezinárodních turnajů.

KARATE:
Michael Engler (SKM Bílina) – dosahuje na všech závodech na medailové pozice, ať jsou to republikové či mezinárodní. K nejvýznamnějším úspěchům patří 3. místo na MS v kumite teamu, které se konalo v Anglii, pak MČR JKA a zisk čtyř medaili.

MOTORISMUS:
Václav Šafář (OK Kart) – vítěz Praga mistrovství ČR v kartingu 2013 (třída KF2 do 15 let). Báječně si vedl i v Itálii, kde se stal vicemistrem v sérii Trofeo nazionale Easykart 100 ccm.

ORIENTAČNÍ BĚH:
Lukáš Matějka (TJ Lokomotiva Teplice) –  nominace do reprezentačního družstva dorostu ČR na Mistrovství Evropy dorostu v OB v Portugalsku.  Zde obsadil 9. místo ve sprintu (OB). V celostátním žebříčku hochů 15 – 16 let obsadil celkové 4. místo.

PLAVÁNÍ:
Tereza Jiroutová (KL Sport Teplice) -  2 x 3. místo Letní mistrovství České republiky dorostu, 1 x 2. místo Zimní mistrovství České republiky- dorostu, 1 x 5. místo Letní mistrovství České republiky-dospělých.
Adéla Secká (KL Sport Teplice) -  11 x 1. místo na Českém poháru 11letého žactva-Letní 6x a Zimní 5 x, 2 x 1. místo a 2 x 2. místo-IV.Hry krajské olympiády dětí a mládeže (nejlepší ohodnocený výkon na téže olympiádě), 1 x 2. místo 1 x 3. místo-Lounský pohár.

POŽÁRNÍ SPORT:
Tomáš Vlček (SDH Lhenice) – ač věkem dorostenec, získává úspěchy i mezi dospělými. S Lhenicemi vyhrál Krušnohorskou ligu, je reprezentantem ČR. Mistr světa v požárním sportu na 100 m překážek, v požárním útoku i v celkovém pořadí. To vše v kategorii dorost. Mezi dospělými je vicemistrem ČR na 100 m překážek, výstupu na věž a požárním útoku.

RAKETOVÉ MODELÁŘSTVÍ:
Viktorie Tržilová (RMK Krupka) - 1x mistryně ČR v juniorech, 1x mistryně ČR v žácích, v Krakově na SP byla v v S7 vyhlášena nejlepší juniorkou, na SP v Kamniku ve Slovensku v týmu ČR v S7 zvítězila.
Kateřina Vaníková (RMK Krupka) - v roce 2013 se stala 4x mistryní ČR v juniorech, byla vyhlášena nejlepším juniorem v raketovém modelářství pro rok 2013, vyhrála světový pohárv Krupce mezi dospělými v S7 ( velké makety), získala 3. místo mezi dospělými ve SP v Českém Těšíně v S4A (raketoplán), dostala se do finále na SP v Mariboru ve Slovinsku v S8E-p jako jediná dívka mezi muži, finále vyhrále a v celkovém pořadí získala 4. místo, na SP v Krupce byla nejlepší juniorkou v S7.

SILOVÝ TROJBOJ:
Patrik Navara (TJ Sokol Bořislav) –  obhájil titul mistra světa v silovém trojboji v asociaci GPC výkonem 900 kg (dřep 350, benč 255, pozved 295) v kategorii junioři do 125 kg, dále získal titul mistra světa v asociaci WPC v kategorii junioři do 125 kg, a tituly juniorského mistra ČR v benchpressu a v silovém trojboji ve federaci WPC,GPC a WUAP

STOLNÍ TENIS:
Michal Mít (SKST Teplice) – v regionální soutěži dospělých je tento dvanáctiletý stolní tenista nejlepší s téměř devadesáti procentní úspěšností. Nedávno zabodoval i na Poháru olympijských nadějí v Děčíně, kde skončil druhý v kategorii mladších žáků.

ŠACHY:
Martin Krutský (ŠK Teplice) – za 1. místo v krajském přeboru v klasickém šachu, 2. místo v rapid šachu, 5. místo na mistrovství Čech, postup na mistrovství republiky v klasickém i rapid šachu.

ŠERM:
Josef Balcar (Lokomotiva Teplice) – Vítěz Českého poháru kategorie žáci sezona 2012/2013, aktuálně 4. místo kadeti ČR, 115. místo ze 600 v Evropském poháru, svědomitý, pilný, skromný.
Gabriela Aigermanová  (Lokomotiva Teplice) -  ročník 2002 mladší žačka, aktuálně 3. v ČR ve své kategorii - pravidelně na turnajích MČR medailové pozice.

VZPÍRÁNÍ:
Radek Kolaja (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice)  – juniorský reprezentant ČR. Byl účastníkem turnaje olympijských nadějí, kde zvládl 100 kg v trhu a 115 kg v nadhozu. Reprezentoval také Ústecký kraj na Letní olympiádě mládeže ve Zlíně. Získal stříbro na MČR do 17 let ve v Havířově ve váhové kategorii do 77 kg. Je také oporou ligového mužstva mužů, kde také výrazně přispěl k udržení se v ČEZ lize.
Dominik Navara (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice)   – získal stříbro na MČR starších žáků v Bohumíně. Ve váhové kategorii do 69 kg zvládl 60 kg v trhu a 78 kg v nadhozu.
Tomáš Pecka (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice)   – je již stabilním členem A mužstva pro ČEZ ligu. V loňském roce získal tři mistrovské tituly. A to v kategorii nad 105 kg ve věkové skupině do 17, do 20 a do 23 let. Tomáš zvládá v trhu 105 kg a v nadhozu atakuje 130 kg. Má velmi pozitivní přístup ke sportu.

KOLEKTIVY – MLÁDEŽ

FLORBAL:
FBC Teplice – žákyně dokázaly na mezinárodním turnaji Prague game dojít do osmifinále.

FOTBAL:
1. FC Dubí – dubští starší žáci si v I. A třídě vedou skvěle. Po podzimu jsou na prvním místě. Prohráli jen jednou, jinak se pokaždé radovali z výhry.
TJ Hvězda Trnovany mladší žáci - vítězové okresního přeboru mladších  žáků sezóny 2012/13 okresu Teplice. Podzimní mistři okresního přeboru mladších žáků sezóny 2013/14 okresu Teplice. Vítězové Konvelt Cupu - Teplice
TJ Krupka – podzimní část I. A třídy vyhráli krupští starší dorostenci se ztrátou pouhých dvou bodů za jednu remízu. Jinak všechny zápasy vyhráli!

JUDO:
Pro Sport Teplice -  má ve svých radách tři reprezentanty ČR, jeho závodníci jsou oporami družstva krajských výběrů a prvoligového týmu - 1. místo MČR žáků,1. místo ČP družtev žáků, 2. místo MČR dorostenky, velkých úspěchů dosáhují i na MČR jednotlivců a mezinírodních turnajích.
SK Judo Teplice - družstvo starších žáků obsadilo 5. místo na Přeboru ČR družstev 2013.

RAKETOVÉ MODELÁŘSTVÍ:
RMK KRUPKA - žáci a dorostenci získali pro svůj klub 6x titul mistr ČR, 7x stříbro a 5x bronz, nejlepším žákem na MČR byl vyhlášen R. Chára, 3. byl T. Podaný. V juniorské kategorii patří první dvě příčkyv ČR K. Vaníkové a V. Tržilové. Mládež RMK Krupka (Kateřina Vaníková, Viktorie Tržilová, Richard Chára, Tomáš Podaný, Kačka Daňková, Jan Chára a Aleš Polák) se v roce 2013 podíleli na největších úspěších mládeže v raketovém modelářství v ČR. Ještě jeden primát - RMK Krupka má nejlepší děvčata.

ŠACHY:
Mladší žáci ŠK Teplice – za 2. místo v Krajském přeboru družstev a postup na mistrovství ČR.

VOLEJBAL:
RH Dubí – mladší i starší žáci získali v krajském přeboru první příčku!

VYBÍJENÁ:
ZŠ Bílá cesta – děvčata ze 4. – 5. třídy vybojovala na republikovém finále pěkné sedmé místo.

TRENÉR ROKU

FLORBAL:
Petr Horáček (FBC Teplice) – s hráčkami teenagerovského věku dosáhl na dobré umístění jak v mistrovské soutěži, tak i na různých turnajích.

FOTBAL:

Zdeněk Ščasný (FK Teplice) – Po svém příchodu stabilizoval kádr Teplic a zachránil s ním nejvyšší soutěž. Přes léto tým nastartoval k senzačnímu podzimnímu tažení. Pod jeho vedením žlutomodří fotbalisté začali hrát diváky tolik vytoužený útočný a kombinační fotbal.

JUDO:
Martin a Václav Prokešovi - úspěšní trenéři žáků Pro Sportu a krajských výběrů žáků a dorostu.

RAKETOVÉ MODELÁŘSTVÍ:
Bedřich Pavka (RMK Krupka)  - je trenérem RMK Krupka i ČR, výrazným způsobem se podílí na  všech úspěších mládeže i dospělých.

STOLNÍ TENIS:
Karel Freimann (SKST Teplice) – svým přístupem a kvalitním trénováním dětí z Teplic přispívá k dobrým sportovním výsledkům. Pod jeho vedením patří 12letý Michal Mít v regionální soutěži i mezi dospělými k špičce.

ŠERM:
Karel Biebl (KSŠ TJ Lokomotiva Teplice) - trenér veleúspěšného mladého šermíře Josefa Balcara.
Emil Nový (KSŠ TJ Lokomotiva Teplice) - 72 let - 60 let u šermu - stále aktivní trenér.

VOLEJBAL:
Jaroslav Pilous (RH Dubí) – mladší i starší žáky dovedl v krajském přeboru k titulu, jeho svěřenec a syn Martin Pilous se dostal do mládežnické volejbalové reprezentace České republiky.

VZPÍRÁNÍ:
Petr Ditrich (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice) – pomalu přebírá trenérské otěže po legendárním Václavu Proftovi. Je za ním vidět práce a výchova žáků a juniorů. Mezi jeho nejlepší borce patří Radek Kolaja a Tomáš Pecka. Funguje i jako masér!

ZÁPAS:
Pavel Jezdinský (TJ Glaverbel Czech Teplice) – 2. místo v 1. lize seniorů ve volném stylu, jako trenér získal podruhé za sebou stříbrnou medaili. 
Belo Svitek –  2. místo v 1. lize seniorů ve volném stylu, jako trenér získal 15. medaili v řadě.

HANDICAP

ATLETIKA:
Eva Berná (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – dlouhodobě úspěšná atletka na Mistrovství světa IPC v Lyonu (Francie) obsadila v kategorii koule ženy F37     2. místo a v kategorii disk ženy F37 6. místo. Dušan Grézl  (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – na Mistrovství světa IPC ve francouzském Lyonu byl v kategorii koule muži  F38 třetí.

LUKOSTŘELBA:
Václav Košťál (TJ Zdravotně postižených Nola Teplice) – lukostřelec, který na Mistrovství světa v paralukostřelbě v thajském Bangkoku získal v kategorie jednotlivci – reflexní  luk – ARST 3. místo.

MASTERS

ATLETIKA:
Alexandra Adlerová – na ME masters vyhrála oštěp i břemeno, v kladivu byla druhá. V břemenu drží rekord šampionátu pro svou kategorii. Na MČR byla první v břemenu a druhá v oštěpu i kladivu.

BADMINTON:
Ladislav Oros (TJ Proboštov) – mistr ČR  ve dvouhře i čtyřhře v kat. 40+, účastník MS veteránů v Ankaře, v oblastním přeboru družstev 100% úspěšnost (Proboštov skončil na 3. místě).

KULTURISTIKA:
Miloslav Hübner (Sokol Duchcov) – třetí na VICTORIA NATURAL CUP – SR – 3. Místo, čtvrtý na AMINOSTAR NATURAL CUP – ČR – 4. Místo v naturální kulturistice mužů nad 50 let.

SPORTOVNÍ STŘELBA: 
Pavel Hubáček (SSK MTs Bílina) – na Mezinárodním MČR veteránů ve sportovní střelbě v Plzni získal stříbro.

ŠERM:
Jiří Jakeš (KSŠ TJ Lokomotiva Teplice) - 2. místo v ČR sezona 2012/2013 kategorie veteráni 60 +.

VZPÍRÁNÍ: 
Josef Gajdoš (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice)  – mistr ČR v kategorii do 105 kg. Svým soupeřům nadělil 20 kg ve dvojboji, poté co zvládl 90 kg v trhu a 115 kg v nadhozu. Je zároveň součástí širšího kádru mužů. Josef Nosický (TJ Glaverbel Czech Teplice/SK Vzpírání Teplice)  –  neúnavný harcovník teplické činky. Je mistrem ČR v kategorii do 77 kg. Vítězství získal za 60 kg v trhu a 75 kg v nadhozu. Trénuje třikrát týdně.