"Rozdělení ligy určitě vítám, odpadnou tak zápasy, o kterých se vědělo, že se vyhrají, otázkou při nich byla jen výše skóre. A to nemluvím jen za náš tým, ale celkově za celou ligu. Naopak přibudou těžké zápasy, žádný soupeř nám nedá nic zadarmo," těší se na nové výzvy jedna z klíčových osobností "eskáčka" Martin Rus. 

Dubští během pauzy zvládli týmový turnaj Kudrák Cup a soustředění na Mácháči, zároveň absolvovali několik  tréninků na ústeckém hřišti. 

"Kemp Termit 25 v Doksech je naše oblíbená destinace, jezdíme tak již několik let. Doufám, že tomu tak bude nadále. Na tréninky v Ústí se nás scházelo poměrně dost, a to i díky doplnění hráčů z Ronda a jiných celků."

Co se týče změn v kádru, žádné velké zemětřesení neproběhlo. Kariéru ukončil Roman Čáp, jedna z legend teplické hokejbalové ligy. Na rok si pauzu od hokejbalu dává Přemek Mergl. Kádr naopak doplnili dubský fotbalista Filip Kopecký a především dva borci ošlehaní spoustou extraligových zápasů - Miloslav Kváš a David Bím. 

"Míla projevil zájem sám nastupovat za náš tým, takový hráč se prostě neodmítá. Angažování Davida se domluvilo těsně před začátkem soutěže. Jedním z důvodů, proč je zpět ve svém mateřském klubu je to, že Roman Hruška jde do své poslední sezóny; nyní dojde na splnění dávného slibu, že si tito dva ještě spolu zahrají v dresu SK Dubí," objasňuje Rus. 

Jaké jsou ambice Dubí? "Určitě bychom se chtěli pohybovat v horní polovině tabulky, ale soupeři to mají asi podobně. Takhle kvalitní ligu jsme ještě nikdy nehráli, tak uvidíme, na jaké umístění to bude stačit. Kádr máme dost široký, navíc jsme ho doplnili velkou kvalitou," uzavírá Martin Rus.