K prvnímu velkému závodu roku, MS ve Finsku, se vydala s chřipkou. „Jeli jsme obytným vozem přes Polsko, Litvu, Lotyško, Estonsko a tak jsem se pořádně prospala," vzpomíná Saša. Nicméně viróza se podepsala. Po prvních třech pokusech v hodu břemenem byla bez medaile. Až pátým pokusem zabodovala a získala bronz. Za tři hodiny začínal oštěp. Hlásila se horečka, ale vzdát nechtěla. Zatnula zuby a vybojovala zlato. To druhé přidala v hodu kladivem, třebaže silně sněžilo a kladivo není zrovna její silná disciplina.

Mistrovství ČR v Opavě bylo současně nominační pro mezistátní utkání. Ani tam se nevyhnula smůle. Prvenství v hodu břemenem a druhé místo v oštěpu jí zaručily start v mezistátní soutěži, před hodem kladivem ji postihlo nepříjemné zranění. Přesto skončila druhá.

Vrchol evropských soutěží přineslo ME v Žitavě. V závěru přípravy Sašu zradila Achillova šlacha a plánovaný program musela měnit. „Při kladivu a břemenu noha moc nebolela a tak jsem stihla dát trénink u pana Studničky v Pardubicích. Tam kladivo umí. Na mistrovství jsem odjela s tím, že oštěp musím vynechat. Kladivo bylo jako první, cítila jsem se dobře. Bylo ale hrozné horko a to mi nesedí. Do finále jsem se dostala jako osmá. Při mých potížích s achilovkou nebylo výsledné páté místo až takovým propadákem," konstatuje teplická atletka. V hodu břemenem slavila úspěch. Překonala ji jen Maďarka.

K mezistátnímu střetnutí do Čejkovic už Saša šlachu doléčila a všechny discipliny pětiboje mohla absolvovat naplno. V kladivu 37 m byl slibný začátek. Ve vrhu koulí a v hodu diskem příliš neztratila, v oštěpu přehodila velkou rivalku Klimešovou, v hodu břemenem rovněž zabojovala. Výsledek pětiboje? Osobní a současně český rekord ve své kategorii. Následně i prvenství českého družstva mužů i žen. „Posezení ve sklípku a cimbálovka byly příjemnou tečkou nejen za touto mezistátní soutěží, ale i za mojí letošní závodní sezónou. Byla úspěšná co do výkonů i zisku medailí, ale také sezónou zranění," končí ohlédnutí za rokem 2012 Alexandra Adlerová. V těchto dnech zahájila přípravu na sezónu 2013. „Čeká mě ME v San Sebastianu, MČR v hale i venku a Světové hry v Turínu. Je to velká výzva a tak do toho zase půjdu naplno," slibuje.

Autor: Pavel Biedermann