„Odešel nám táta, ale duch jeho potivosti, charisma a laskavosti je pořád s námi. Celý oddíl ho má stále v srdci. Cvičíme dál v plné síle věrni jeho odkazu – poctivě a srdcem. Jeho hlášky a pořekadla dál putují ozvěnou při trénincích. Není dne, kdy by si na něj někdo z nás nevzpomněl,“ říká Petr Ditrich. „Po každém podařeném závodu si na něj chlapi vzpomenou a říkají, že by z nich měl pan Proft radost,“ přidává.

Právě Ditrich po Proftovi převzal jeho post. Šéftrenérem se ale být necítí. „Je nás tu víc trenérů, kteří poctivě pracujeme. Ze Střelné se do našeho oddílu přesunul pan Sobotka, má na starosti Děti a začátečníky, já trénuji juniory a muže, s předsedou klubu panem Radoušem se starám o organizaci,“ líčí Ditrich.

Klubu se podle něho vede velmi dobře. „My byli s panem Proftem hodně dlouho, takže jsme se od něho spoustu naučili. Víme tak, co máme dělat. Jedeme dál, vychovávat nové naděje pro vzpírání je naše poslání.“

O tom, že se Teplicím daří, svědčí řada úspěchů dosažených v roce 2019. A není jich málo! „Ve druhé lize mužů jsme v české skupině skončili na prvním místě. Veteráni získali šest zlatých a dvě stříbrné na republikovém šampionátu, zářili tradičně Anger se Zajanem. Anger byl navíc druhý na republice. Tomáš Pecka získal stříbro na MČR do 23 let, jeho bratr Adam na republice U17, U20 i U23,“ nabízí Ditrich výčet teplických úspěchů.