„Tím, že dorazila finanční krize, dlouho jsme neměli vyřešeno financování. S podporou města Teplice a KÚ Ústí n.L. se to na poslední chvíli podařilo. Start je na Barboře v 7 hodin ráno. Po odplavání 3,8 km v Barboře bude následovat cyklistická časovka na 180 km. Trať je vedena na obrátky mezi Braňany, Lomem u Mostu, Osekem a obrátkou v Dubí. Na obou obrátkách jsou občerstvovací stanice.

Na servisu závodníkům se podílí tým 150 lidí, většinou dobrovolníků.,“ zmiňuje zákulisí hlavní organizátor soutěže Otakar Kučera. „Po dojetí do cíle cyklistiky, který je na parkovišti na u sportovní haly Na Stínadlech, závodníky čeká maratonský běh. Nám se podařilo vyměřit trať velmi přesně, převážně pod korunami stromů v Zámeckém parku. Otočka bude v krásném prostředí na Ptačích schodech, kde bude také občerstvení. Závodníky tam mohou diváci vidět celkem pětkrát již od 12.30hod, průběžně až do večera. Prvního závodníka v cíli u sportovní hale očekáváme po 15. hodině. Kdo to bude? Na startu je kompletní česká špička v čele s Petrem Vabrouškem, Bryndou, Bednářem start kromě jiných žen potvrdila Gábina Loskotová.

Máme se na co těšit. Ke zklamání pořádajícího týmu letos nemůže startovat v našich barvách Slovák Filip Krisl, který vloni těsně prohrál s Petrem Vabrouškem a skončil druhý. Po kolizi s autem při cyklistickém tréninku utrpěl zranění. Vyhlášení vítězů MČR proběhne u sportovní haly kolem 19.- 20. hodiny. Vyhlášení prvních třech závodníků proběhne okamžitě po jejich doběhnutí.

Závodníci si rozdělí především Price money v celkové výši 50. 000 Kč a věcné ceny ve výši 35 000 Kč. Tradičně jsme připravili kulturní zážitek. Tentokrát v podobě vynikajících Led Zeppelin Cover Band z Brna. Koncert začne kolem 20.00. Všichni mají vstup zdarma. Závod bude snímat Česká televize, čtyřicetiminutový záznam uvidíme na ČT4. Komentátorem závodu bude známý televizní komentátor, 19ti násobný Železný muž, který svoji triatlonovou kariéru začínal u nás v Teplicích, pokořitel kanálu La Manche a Severního pólu, Stanislav Bartůšek,“ informuje Otakar Kučera.