„V odvetě proti berlínské Herthě na mě nasadili kvalitnějšího borce, ale mě ten zápas sedl parádně a v pohodě jsem vyhrál RSC. Před třetím kolem hodili do ringu ručník. Ani nemám žádné šrámy, vypadám jako model,“ smál se včera v poledne mezi dvěma tréninkovými fázemi český reprezentant Chládek, 19letá opora Motoru Babelsberg.

Na jakého soupeře jste ve třetím bundesligovém vystoupení narazil?

Byl to takový technicko silový typ. Asi kvalitnější soupeř než minule, ale mě se ten zápas povedl a to rozhodlo.

Rameno už vás netrápí?

Je to v pořádku. Chodím na rehabilitace, žádné komplikace už snad nenastanou.

Po porážce v premiéře jste se dostal na vítěznou vlnu…

To je dobře. Radost mi jen kazí fakt, že jsme celkově s Herthou prohráli 9:15. Rozdíl nebyl takový, jaký se může podle výsledku zdát. V ringu byli vyrovnaní borci, ale domácí v báječné atmosféře rozhodli v těžkých vahách.

Z Německa jste se vrátil v neděli v jednu hodinu ráno. Jaký máte nyní do Velké ceny Ústí program?

Po zápase jsem si trochu odpočinul, ale v pondělí už jsem trénoval a od úterý už mám dvě fáze. Před Velkou cenou se snad máme sejít ve čtvrtek, ale přesně nevím. Příští víkend pokračuje i bundesliga, ale přednost jsem dal ústeckému turnaji, který bude dobrou přípravou před červnovým evropským šampionátem v Moskvě.

Ve váze do 64 kg budete na Velké ceně (od 10. do 13. března) obhajovat prvenství. Nebojíte se, že budete pod tlakem velkého očekávání?

Já si to tak neberu. pochopitelně bude záležet na losu, ale já jdu do každého zápasu zvítězit. Když chci obhájit, porazit musím každého.