„Se soupeřkou se dobře známe. Bylo to hlavně o tom, kdo udělá dřív chybu. Bohužel jsem byla první já. Byla to moje chyba, kdy jsem myslela, že chvat, do kterého jsem nastoupila, dokážu dotáhnout a hodit ji. Ona bohužel byla rychlejší,“ řekla po neúspěšném duelu o třetí místo 22letá Zemanová, které ve světovém žebříčku patřilo až 29. místo.

V konkurenci hvězd a držitelek cenných kovů ze světových soutěží a olympiád uspěla na jedničku. To, že nemá medaili, ji mrzelo, na druhou stranu si dobře uvědomovala, co dokázala. Kdyby mi někdo včera večer řekl, že se budu prát o třetí místo na mistrovství Evropy, tak bych mu řekla, že se zbláznil. Člověk chce vždycky víc, takže teď mě to moc mrzí, že to třetí místo nevyšlo,“ konstatovala upřímně.

Vyhlášení vítězů ankety Sportovec regionu
Judistka Zemanová miluje jídlo. "Trenér mě s ním motivuje i škádlí," říká

V prvním kole Zemanová porazila velmi zkušenou Španělku Equisoainovou, držitelku jedenácti medailí ze světové tour. Už po necelé minutě mohla slavit postup do dalšího kola. Se Srbkou Peršičovou se naopak prala téměř 15 minut, opět z toho bylo vítězství. Na síly české závodnice byla až Izraelka Levyová, pozdější vítězka celého evropského šampionátu.

V opravách Zemanová zdolala Loxhaovou z Kosova, což jí zajistilo boj o bronz. Na porážce s Gruzínkoui Lipartelianiovou se podle trenéra Tepličanky Václava Prokeše podepsala únava. „Předchozí zápasy byly dlouhé, navíc na boj o bronz musela čekat tři hodiny. Ale bylo to poprvé po osmnácti letech, kdy česká žena opět na mistrovství Evropy zápolila o medaili,” měl Prokeš radost z úspěchu. „Věrka už teď patří mezi nejúspěšnější judistky české historie. A to ve svém věku ještě rozhodně neřekla poslední slovo,” dodal.