Razantní změna počasí z pátku na sobotu vzala spánek především hlavnímu strůjci soutěže Otakaru Kučerovi. Když v sobotu brzy ráno přišel do depa na Barboru, zaplakal. Vichr zničil vše, co bylo postaveno. Tým jeho lidí dokázal škody napravit a v osmi stupních Celsia startovali účastníci do vln vodní nádrže ke zdolání první distance (3,8 km plavání). Následovalo tvrdých 180 km na kole a velmi těžký závěr – 42 km běh s cílem u sportovní haly Na Stínadlech. Velkým lákadlem pro diváka byl start nejlepšího českého triatleta, profesionála Petra Vabrouška z Author Tufo Ti Zlín. Nezklamal. Byl opět nejlepší a náročnou trať zdolal časem 8:33,44 hod. před Rudolfem Coganem (TJ Nová Paka), který dokončil s téměř desetiminutovou ztrátou časem 8:44,18 hod. Třetí místo vybojoval akademický vicemistr světa v triatlonu Jaroslav Brynda (8:44,27) z Neratovic. Více sil měl Cogan. V posledním okruhu Bryndu dostihl a a v cíli byl o devět vteřin rychlejší.

V kategorii žen se z prvenství radovala Gabriela Loskotová ze stáje Axiom Orbit. Cílem proběhla v čase 9:35,22 hod. Druhé místo patří Janě Candrové z D&H Triatlon České Budějovice (9:43,49 hod.). Na třetí příčku dosáhla další známá triatlonistka Petra Krejčová z klubu Trisk České Budějovice časem 10:24,07 hod.

Vítěz Petr Vabroušek v cíli přiznal, že zejména studené sobotní ráno bylo pro něho kruté. Po sejmutí neoprénu a vsednutí na kolo v zimě a dešti se prý cítil velmi nepříjemně. Rozehřál se v sedle startem do stoupání, ale nahoře jej znovu srazil ledový vítr. Šampion ocenil zejména amatéry. Museli zůstat na trati mnohem déle než on. Prohlásil, že jej závod stál hodně sil.