Organizátoři z TJ Hvězda Trnovany se rozhodli uspořádat pouze hlavní závod pro dospělé kategorie, jehož délka činí 4,2 km. Zachovali tím dlouholetou tradici konání nejstaršího běžeckého závodu v severních Čechách.

„Vzhledem k dlouhodobé nejistotě, zda vůbec budeme moci připravit závod a za jakých podmínek, jsme se rozhodli zrušit pro letošní ročník všechny dětské kategorie," vysvětlil hlavní organizátor Miroslav Matěcha.

Jedna z novinek letošního závodu byla skutečnost, že trasu hlavního závodu poprvé v historii běžely také ženy všech kategorií, které měly v dřívějších ročnících „svou“ trať na 1 500 m.

I přes tento netradiční termín se na start postavilo 22 běžců z Ústeckého kraje a z Prahy. Vítězkou žen se stala Eva Slavíková, která tímto stanovila traťový rekord v čase 18:13. Celkovým vítězem závodu se stal Štěpán Růžička (OOB Lokomotiva Teplice) s časem 15:20, na 2. místě doběhl Michal Zbuzek (Unipetrol) s časem 15:40 a 3. místo obsadil Stanislav Holub (Koloshop team) s časem 15:43.

Organizátoři děkují všem zúčastněným, a těší se na příští ročník, pořádaný snad již v tradiční 1. listopadovou neděli, tentokrát i s dětskými kategoriemi.

Běh kolem DoubravkyZdroj: Hvězda Trnovany