V Teplicích závodili nejlepší čeští i světoví bikeři, závod byl totiž zařazen do kategorie C1, v níž jde o body potřebné pro olympijské hry.  Kategorii žen ovládla Polka Maja Wloszczowská, 53 vteřin za ní dojela nejlepší z Češek Jitka Škarnitzlová.

„Jsem hodně spokojená. Bylo to nečekané. Jednak, že jsem dojela první z Češek, ale hlavně tím, že odstup za Wloszczowskou byl tak malý, což se mi často nestávalo. Ukazuje se, že příprava byla dobrá a moje forma stoupá," měla Škarnitzlová ze svého umístěni i času velkou radost. Huříková dojela po hodně nepovedeném startu až osmá.

Bratr Škarnitzlové – Jan se chtěl v hlavní kategorii také dostat na stupně vítězů, na trať ale vůbec nevyrazil. Při rozjezdu ošklivě upadl na hlavu, v sanitce měl patnáctiminutový black out.

Od samého začátku na suchém, ale výborně připraveném okruhu dominoval favorit Jaroslav Kulhavý.

„Vše bylo podle plánu. Hned v prvním kole jsem odjel. Říkal jsem si, že zkusím start a rázem jsem měl k dobru patnáct vteřin. Počítal jsem, že soupeři mě sjedou, ale nikdo se nepřibližoval," líčil vítěz v cíli novinářům.

Na teplické trati ho však potkaly problémy, v předposledním kole musel sesednout z kola a utáhnout povolenou zadní osu.

„Kdybych u sebe neměl nářadí nebo to utahoval o pět vteřin déle, tak mě Kristián Hynek dojel. Ale aspoň se to trošku zdramatizovalo," usmíval se jeden z nejlepších jezdců cross country na světě.

ČESKÝ POHÁR XC V TEPLICÍCH - výsledky:

Junioři: 1. Průdek (Nutrend Specialized Racing) 1:03:47, 2. Skála +3:07, 3. Kadlec (oba ČS Specialized Junior MTB Team) +3:26.

Juniorky: 1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 46:10, 2. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +1:02, 3. Lukešová (Author Team Stupni) +2:22.

Ženy: 1. Wloszczowská (Pol.) 1:13:18, 2. Keseg Števková (SR) +25, 3. Škarnitzlová (LIV cycling team) +53.

Ženy U23: 1. Kuntová (Remerx Merida Team Kolín) 1:19:28, 2. Bartizalová (Kona Cycling Point) +40, 3. Machulková (Nilfisk ALTO pro cycling) +8:23.

Muži: 1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:37:08, 2. Hynek (Topeak Ergon Racing Team) +21, 3. Wawak (Pol.) +32.