Kvalifikačního regionálního závodu Českého poháru žactva (8 až 15 let) v letním biatlonu se zúčastnilo celkem 68 závodníků včetně domácích nadějí. Na Vitišku dorazily kluby z Karlovarského, Libereckého, Středočeského a Ústeckého kraje a z Prahy.

Domácí klub získal na svém prvním uspořádaném závodě celkem osm medailí, z toho tři zlaté. Z prvního místa se radovali Matyáš Voith (M15), Karolína Hladová (W12) a Štěpán Razák (M0).

„Na tradiční a už zavedené závody jezdí přes 100 sportovců. My jsme byli rádi při prvním ročníku za nižší počet závodníků. Kvůli maximální kapacitě osmi stavů na střelnici na Vitišce to bylo akorát,“ přiblížil šéftrenér SČBA Jiří Růžička.

Podle něj byl závod na Vitišce dobrým testem na další ročník, kde chce SČBA zajistit už 10 stavů. „Protože jezdím jako trenér po závodech sedm let, byla dobrá zkušenost vidět závody z perspektivy pořadatele. U biatlonu je mnoho pravidel, která závodníci musí dodržovat. Stejně tak musíte mít licencované rozhodčí, kteří zajistí hladký průběh za pomoci ostatních organizátorů,“ doplnil Růžička.

„Chtěl bych tímto poděkovat rodičům z našeho klubu a Statutárnímu městu Teplice za podporu. Bez nich by závod nešel zorganizovat,“ uzavřel.