Tým tak stihl jen první čtvrteční trénink na ledě. Litvínov je prvním extraligovým klubem, který musel přerušit přípravu kvůli koronavirové nákaze v mužstvu.

„Jeden z hráčů A-týmu byl pozitivně testován na covid-19. Zmíněný hráč byl v uplynulých dnech v kontaktu s osobou, u které se později potvrdila nákaza novým koronavirem, a od zjištění této skutečnosti byl izolován od ostatních spoluhráčů. V této souvislosti byl již od úterý izolován rovněž jeden člen realizačního týmu, který byl se zmíněným hráčem v dlouhodobějším kontaktu,“ uvedli představitelé Litvínova na oficiálním klubovém webu.

„Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje dnes nařídila karanténu celému A-týmu a části zaměstnanců klubu, kteří byli v kontaktu s A-týmem. Všechny nyní čeká testování na přítomnost koronaviru,“ sdělil klub a dodal, že s hygienickou stanicí konzultuje další postup. Zároveň kompletně uzavřel prostory Zimního stadionu Ivana Hlinky.

Od středy do neděle je uzavřený i litoměřický stadion kvůli přítomnosti osoby, která byla pozitivně testovaná na koronavirus. Aréna se dezinfikuje.