VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Loket na loket střemlav dolů s cílem vyhrát

Jablonec n. N. – Za účasti těch nejlepších fourcrossařů planety to bude skvělá podívaná. Jablonec nad Nisou – areál Dobrá Voda.

2.8.2013
SDÍLEJ:

JBC 4X Revelations - závody fourcross na Dobré Vodě. Foto: Deník/ Vítek Černý

Premiéra. Nejen pro Českou republiku. Ale také velká novinka pro celý mountainbikový svět díky trati, která vznikla v areálu sjezdovky na jablonecké Dobré Vodě. Jde o trať nevídaných rozměrů, svou náročností předčí i ty nejtěžší světové tratě. Do Jablonce míří štičky tohoto sportovního odvětví i řada nejen českých fanoušků extrémních sjezdů.

Závod startuje dnes odpoledne, ale už v pátek tu probíhaly tréninky. Na areálu se podepsaly přívalové pondělní deště. „Odplavily několik tater zeminy na spodním skoku. Přišel jsem a stál po kolena v bahně," potvrdil Jablonečan Tomáš Slavík, nejen jako jezdec, ale především jako organizátor celého víkendového podniku.

Díky šedesátce dobrovolníků, kteří přišli na výzvu na sociálních sítích v úterý a ve středu pomáhat, vznikla paradoxně podle Slavíka ještě lepší trať. Před dešti byla už velmi suchá, teď je podle jeho slov úplně perfektní.

„Je šílená, je to neporovnatelné s jakoukoliv z nynější fourcrossových tratí, co se týče odlišnosti. Paradoxně i když je opravdu náročná technicky, tak je poměrně bezpečná," uvedl jeden z jedců. Dráha má prvky, které nebyly nikdy při závodech vyzkoušeny.

Tomáš Slavík. (Mistr světa 2010) JBC 4X Revelations - závody fourcross na Dobré Vodě.

Celou trať sestavil Tomáš Slavík. Mistr světa. Bude to její premiéra. Wallride (4×12 m dřevená stěna, úhel 90 stupňů) a lesní sekce budou asi nejzajímavějšími úseky. Trať je neskutečně rychlá a má spoustu variant na předjíždění. Má autor tratě a závodník v jedné osobě nějakou výhodu, když trasu zná? I když jí jedete po sto padesáté, může překvapit.

Tak velký podnik 
v Jablonci?

Je to skvělé. Dostali jsme příležitost jej uspořádat už po jednom roce, a na závod světového poháru se čeká řada let. Poslali jsme fotky a projekt bikeparku a vyšlo to. Moc mě těší i reference od jezdců.

Je tu světová špička?

Určitě. Jsou tu nejlepší, kteří jedou závody světové série. Nechtějí ztratit body. Je to jeden z pěti závodů, ze kterých vzejde světový šampion.

Závod bude divácky atraktivní, pamatovali jste na bezpečnost a přitom dobrý výhled?

Máme bezpečnostní kritéria a celá trať je „omlíkovaná". Diváci jsou od tratě přibližně pět metrů. Jezdci mají svoje vlastní branky, takže se neohlížejí, kde je vytyčena zóna pro diváky. Jinak samozřejmě ploty a bandáže. myslím, že by se nemělo nic stát. Pro jezdce i diváky co nejbezpečnější.

Co vy a trať?

Jsme na ní téměř každý den. Takže jí mám hodně najetou, ale je náročná. Zřejmě nejnáročnější na ní je povrch. Při teplém počasí se strašně kluzký a nevyzpytatelný, takže i když trať jedu po stopadesáté, tak mě na ní vždy něco překvapí.

Není to nefér? Vy máte najeto a ostatní ne.

Je to určitá část výhody, ale tady se bavíme o profíkách, kteří mají trať najetou během deseti jízd. Tam už jsou ty rozdíly velmi minimální.

Felix Beckeman. JBC 4X Revelations - závody fourcross na Dobré Vodě.

Felix Beckeman

Už jsem byl na Jablonecku několikrát i v zimě, na závodech v Liberci. Přijel jsem i v létě a letos na jaře jsme s Tomášem, jako týmovým kolegou, celkově testovali trať. Podle poznatků jsme ji i trochu upravovali. Je moc pěkná a je především něco jiného, než je běžné. Místo, město i Česká republika se mi velmi líbí. Navíc jsem vášnivý rybář a na jablonecké přehradě jsme s Tomášem chytali i kapry. To je pro mne velká novinka a byl jsem nadšený. Pochopitelně, že se ale nejvíce těším na závod.

Katy Crud. JBC 4X Revelations - závody fourcross na Dobré Vodě.

Katy Crud

Jak říkal Michal, trať je hodně odlišná od zvyklostí. Skoro se na ní nešlape, jak je prudká. Je to čistě jenom o brzdění. Na to nejsem zvyklá, ale budu se s tím snažit vypořádat. Uvidíme v páteční večerní kvalifikaci, která určí pořadí do sobotního závodu (výsledky kvalifikace byly známy po uzávěrce listu – pozn. red.). Chci do toho jít naplno a doufám, že to vyjde bez problémů. Jablonec jako město se mi velmi líbí. I umístění tratě na Dobré Vodě je výborné jak na fotky, tak na záběry. Už samo o sobě je to velmi krásné místo.

Scott Beaumont. JBC 4X Revelations - závody fourcross na Dobré Vodě.

Scott Beaumont

(Pětatřicetiletý Brit je dvojnásobný medailista na mistrovství Evropy MTB – 2001 bronz v dual slalomu; 2006 stříbro ve fourcrossu – a mistr světa 1996 v juniorech MTB. V roce 2000 skončil na páté pozici světového poháru. Je nejstarší účastník jabloneckých závodů a podle pořadatelů klání i horký favorit na finálovou jízdu a přední umístění).

Opakuji to, co ostatní, trať je úplně odlišná. Mnohem rychlejší, prudší a větší. Také má více úseků vhodných na předjíždění. Tato trať se jmenuje Revelation, tedy odhalení něčeho nového. Po diskusi se řadou dalších jezdců jsem přesvědčen, že toto je budoucnost fourcrossu. Na zbytku světových tratí po uskutečnění tohoto projektu se budou snažit jablonecký areál napodobovat. Je to opravdu výjimečná věc. Není to názor nás tady pěti lidí ale celé komunity.

Michal Maroši. JBC 4X Revelations - závody fourcross na Dobré Vodě.

Michal Maroši

Závod tady v Jablonci je jedinečná věc a pro celý fourcross velkým přínosem. Trať, kterou Tomáš vybudoval svýma vlastníma rukama spolu s kluky z JBC, má parametry nejen světového poháru ale posouvá veškeré hranice mnohem dál. Je to v podstatě trať, se kterou jsme doposud neměli moc velké zkušenosti. Změní všechny limity. Sami uvidíte na dráze, o čem mluvím. Ty překážky, kterou jsou tam postaveny, jsou totiž tak trochu mimo realitu. Snažili jsme se s tím vypořádat a čtvrteční trénink ukázal, že tomu tak je. Co jsem slyšel ze strany ostatních jezdců, se kterými mám možnost komunikovat, tak jsou z toho všichni nadšení. Vypadá to, že nám bude přát i počasí. Určitě je lepší, když bude pětatřicet stupňů ,než když bude patnáct, pršet a foukat vítr. Účast na takových závodech, co se týče jezdců, je standardní. To znamená a holkami kolem stovky. Myslím, že se můžeme těšit na velkou show. A doufám, že i na velkou účast diváků.

Pozvánka ZDE

Program - Sobota 3. srpna

15:00 – 16:30 oficiální trénink

16:30 – 16:55 podpisovky jezdců, Skullcandy a GoPro facebook soutěž

17:00 – 17:20 zahajovací ceremoniál, představení jezdců (začátek přímého přenosu na internetu)

17:25 – 19:00 JBC 4X Revelations – závod

19:15 – 19:45 vyhlášení vítězů (konec přímého přenosu)

20:00 – ??:?? MOD afterparty powered by Jagermeister (Pipes and Pints, DJ Mosaken, Fuel girls)

Autor: Lenka Klimentová

2.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT