Štochl má vynikající sezonu. Mezi juniory závodí teprve prvním rokem. „Zazářil v předsezónních lyžařských testech, kdy vyhrál běh do vrchu. Hned na prvních republikových závodech se prosadil do první pětky v juniorské kategorii a tuto pozici ještě vylepšil v dalších nominačních závodech v lednu, kdy řadu z původně uvažovaných účastníků MSJ potkal pokles formy. Druhé a čtvrté místo na závodech Českého poháru v Jablonci jej možná nečekaně, ale zaslouženě katapultovalo do juniorské reprezentace,“ rekapituluje Miroslav Cingl z TJ Lokomotiva Teplice Štochlovy úspěchy.

Jan ale není jediným zástupcem Lokomotivy, který jí dělá dobré jméno doma i ve světě. Dorostenec Filip Žižka byl nominovaný na evropské závody EYOWF (Evropský zimní olympijský festival mládeže), které se uskuteční v Liberci. „Filip dlouhodobě patří mezi svými vrstevníky mezi pět nejlepších v republice. Letos naznačil své ambice na mezinárodních závodech v německém Oberwiesenthalu, kde byl z českých dorostenců čtvrtý nejlepší. Týden nato při závodech Českého poháru v Jablonci se radoval z vítězství, které mu zajistilo nominaci,“ představuje Žižku Cingl.

A konečně, v žákovské kategorii pro změnu reprezentuje Šimon Matějka – jako nejlepší Čech ve svém ročníku bude účastníkem italských závodů Trofeo Topolino. „Šimon v minulé sezoně ovládl finále seriálu Hledá se nová Kateřina Neumannová. Při závodech na šumavském Zadově nenašel přemožitele. Díky partnerství bývalé nejlepší české lyžařky s italským Val di Fiemme se Šimon Matějka spolu s dalšími českými nadějemi účastní populární italské lyžařské série,“ přibližuje Miroslav Cingl. „Fakt, že Lokomotiva Teplice má své závodníky na všech těchto akcích, jen potvrzuje, že především v kategoriích dětí a mládeže dnes patří mezi nejleší české lyžařské kluby,“ dodává na závěr.