Největší kaňkou za šestým ročníkem Velké ceny byla neúčast diváků, na Městský stadion si během dne našlo cestu jen něco málo přes pět set diváků.

Vrcholem ústeckého mítinku byla stovka mužů. Jamajčan Lerone Clarke, největší favorit na vítězství a obhájce loňského triumfu, chtěl ve finále vylepšit svůj loňský rekord stadionu (10,17 sec). Ve finálovém běhu ale tvrdě narazil, když překvapivě doběhl až na druhém místě.

Vítězství si na ústecké dráze časem 10,27 sec. zajistil reprezentant Ománu Al Harthe Barakat, který si v cílovém prostoru neodpustil posměšné gesto směrem k Jamajčanovi.

Favorizovaným Čechům se na ústeckém mítinku nedařilo dle představ. Překážkář Petr Svoboda sice v závodě na 110 metrů ještě na předposlední překážce vedl, na té poslední ale přišlo zaváhání a finalista z posledního mistrovství světa doběhl až na čtvrté příčce.

„Přisedl jsem si poslední překážku, zavadil jsem tretrou a dopadlo to, jak to dopadlo. Byl bych rád, kdybych konečně zaběhl čas, na který bych mohl být hrdý. Trmácel jsem se sem dvě hodiny přes všechny možné uzavírky, zpáteční cestu už ale budu řídit já, tak ať mi jdou radši všichni z cesty,“ komentoval své vystoupení nejlepší český překážkář.

Nad překážkami se nedařilo ani Lucii Škrobákové. Ta sice svůj závod s dvěma Japonkami vyhrála, nad svým časem ale kroutila hlavou. „Jsem nespokojená a naštvaná. Na startu nás nechali deset minut stát, nevím v čem byl problém. Čas 13,30 je hroznej. Do Ústí už asi nikdy nepřijedu, pokaždé tady fouká protivítr,“ rozčilovala se Škrobáková, která se poté představila i na hladké stovce. Ani zde se jí ale nijak výrazně nedařilo.

Čest domácích závodníků zachránili až koulaři. První místo v hlavním závodě Grand Prix obsadil výkonem 20,15 metrů již jistý účastník ME Antonín Žalský a na čtvrté příčce ve velmi silně obsazeném závodě skončil další Čech Remigius Machura, když poslal své náčiní do vzdálenosti 19,38 metrů.

O jediný rekord stadionu se nakonec až v posledním závodě postaral Tyler Mulder z USA, který v běhu na 800 metrů vyhrál v čase 1:48:14 a překonal tak vousatý rekord Stanislava Hofmana z roku 1967. Američanovi pak aplaudovali VIP hosté Grand Prix – legendární výškař Javier Sotomayor i bývalý český desetibojař Tomáš Dvořák.

Výsledky Grand Prix:

Muži: 100m: Al Harthe (Omán) 10, 27 sec. 110m překážek: Thomas (USA) 13,77 sec. 400m: Khouja (Libye) 46,85 sec. 800m: 1. Mulder (USA) 1:48:14 (rek. stadionu).

Oštěp: 1. Kosynskiy (Ukrajina) 70,35 m.

Koule: 1. Žalský 20,15 m.

Disk: 1. Czajkowski (Polsko) 60,71 m.