Trať byla velmi rychlá, byť byla protkána výjezdy do kopců a rychlými sjezdy dolů. Počasí jezdcům nepřálo. Časté deštivé přeháňky rozbahnily úseky tratě, na nichž ve sjezdech hrozily pády a při výbězích se zemina balila cyklistům na tretry.
Brzy po startu se v prvím výjezdu do kopce oddělila skupina šesti jezdců, v níž byli všichni favorité závodu. Na špici se střídali Ježek, Boudný, Hynek, Ulman, Hejduk a Spěšný.
Další vývoj závodu vylíčil Stanislav Hejduk z Top Ten Factor Teplice. „ Když se nám šesti jezdcům podařilo v prvém stoupání odjet, získali jsme na další skupinu, v níž se pohybovali úspěšní jezdci z mistrovství cross country na Zadově, jmenovitě Ebert, Zerzáň, Hlaváč, Přecechtěl, náskok dvou minut. Na těžké rozbahněné trati se taková časová ztráta špatně stahuje. Bylo nám jasné, že boj o medaile se rozhodne mezi členy vedoucí šestice. Bohužel asi patnáct kilometrů před cílem měl v technickém výjezdu Boudný pád a já musel seskočit z kola a celý výjezd běžet.“
Tím Standovi skupina odjela a on jel sám asi osm kilometrů. Přibližně tři kilometry před cílem se mu podařilo čelní skupinu opět dojet. „Začal jsem rozvažovat nad závěrem závodu. Abych se prosadil v cílové rovince, musel jsem spoléhat na závěrečný finiš. Jenže tentokráte se netradičně rozhodovalo v dlouhém bahnitém výběhu, Na počátku závodu jsme o dojezdu do cíle neměli žádné informace, ani se nikdo z nás na ně neptal. Neměl jsem tretry opatřené hřeby a tak jsem měl problém dostat se nahoru . Chyběly mi síly, které jsem vydal při stíhání čelní skupiny,“ vzpomíná Standa Hejduk.
Když situace vypadala příznivě pro Spěšného, měl technické problémy s přehazovačkou a vedení se ujal Hynek. Ten malý časový náskok udržel až do cíle. Ve spurtu si to rozdali Boudný a Ježek.
„Já přijel na pátém místě. Škoda, že zase nevyšlo počasí. Bahno nemám vůbec rád. Škoda také problému s Boudným, který mne zdražel. Ale i tak jsem s výsledkem spokojený. Je to pro mne po třech letech návrat mezi domácí špičku i v závodech Mistrovství České republiky. Příští týden pojedu v rámci přípravy silniční závod na Sněžníku a další týden již finále Českého poháru horských kol v Jablonci n.N. Doufám, že mi forma vydrží a bude se mi dařit,“ dokončil své vyprávění sympatický cyklista.
Pořadí v cíli půlmaratónu Praha – Karlštejn: 1. Kristián Hynek 1 : 44; 50, 1 hod. (Ceská spořitelna MTB), průměrná rychlost na trati 31,5 km/hod. , 2. Pavel Boudný 1 : 45; 00, 4 ( Kellys–Oportunity) , 3. Václav Ježek 1 : 45; 02, 0 (Spinning MB Alpine Pro), 5. Stanislav Hejduk 1 : 46; 40, 2 (Top Ten Factor Teplice), průměrná rychlost na trati 30.9 km/hod.