Kromě Kasalové do semifinále postoupila i další mladá tenistka z Teplic Adéla Havrlíková. Reprezentantka TK Viamont nestačila na Pražačku Bedrnovou (2:6, 2:6). Zápas desetileté Kasalové s Žižkovou byl o něco vyrovnanější. O postupu do finále rozhodovaly centimetry a štěstí. Teplická naděje s čelenkou ve vlasech odcházela z kurtu poražena (3:6, 3:6), ale diváky svou hrou hodně zaujala. Dokonce je dokázala okouzlit svým nakažlivým úsměvem, který neztratila ani po semifinálové porážce.

„Klára je taková pohodová, pořád se usmívá. Tenis ji hodně baví. Z našeho malého oddílu jezdí jako jediné dítě na turnaje," říká maminka Martina Kasalová. Malou Klárku trénuje třetím rokem Josef Říha, syn legendárního teplického fotbalisty. „Kromě tenisu má ráda i jazyky. Hodně se věnuje angličtině. Teď přemýšlíme, jestli z Metelkárny přestoupí na gympl," prozradila Klárky maminka.

Co na to Deník?

O tom, jestli z Kláry Kasalové bude jednou nová Petra Kvitová, nebo spíš šikovná překladatelka z angličtiny do češtiny a naopak, rozhodne až čas. Jedna věc je ale jasná, Klárce úsměv z tváře nezmizí ani s přibývajícím věkem. Teplický deník drží tenisovému smíškovi palce!