Severočeské dívky se na jeden den připojily ke Kateřině Janatové, Zuzaně Staňkové a Tereze Beranové a společně absolvovaly klasický trénink na kolečkových lyžích. Skupina sedmi dorostenek a jednoho dorostence se pod vedením reprezentačního trenéra žen Jana France zúčastnila zapracování, hlavní části i závěrečného vyjetí.

„Trénink nebyl fyzicky úplně nejnáročnější, ale byl pestrý a zábavný. Dorostenky na něm hlavně nebyly pouze do počtu. Honza Franc se jim věnoval, vysvětloval techniku i individuálně poradil, co a jak zlepšit,“ pochvaloval si přístup reprezentačního trenéra teplický kouč Miroslav Cingl.

„Snad si to užily i reprezentantky. Všechny byly vstřícné, v pohodě a kamarádské. Jednalo se o propagaci závodního lyžování v té nejlepší podobě,“ vykládal Cingl na oficiálním webu českého Svazu lyžařů.

I pro reprezentantky byl trénink s mladšími kolegyněmi oživením. „Bylo fajn si potrénovat s jiným klubem. Trénink tak utekl o něco rychleji. I přesto, že to byli teprve dorostenci, byli moc šikovní a snaživí. Na chvilku jsme si tak s holkami připadaly jako vzory,“ svěřila se Tereza Beranová.

Letní tábor Oblastního spolku Českého červeného kříže Teplice.
FOTO: Letní tábor červeného kříže probíhá ve znamení Harryho Pottera

Zuzana Staňková ocenila zápal, s jakým se do krátkých úseků dorostenci pustili. „Sprinty s dětmi se mi moc líbily, bylo vidět, že se tréninku s námi vůbec nezalekly a do úseků šly naplno. Kolikrát mě i pěkně prohnaly,“ přiznala pobaveně Staňková. „Je super, když spolu jednotlivé týmy spolupracují a snaží se společně dosáhnout úspěchů,“ doplnila Kateřina Janatová.

Podnět ke spolupráci dal předseda Úseku běžeckých disciplín Pavel Benc. „Pavel mě před přípravou poprosil, jestli bych ho mohl informovat o tom, kde se naši reprezentanti budou v průběhu roku pohybovat. Na základě toho informuje oddíly o tom, kdy se k nám mohou případně připojit,“ popsal trenér ženské reprezentace Jan Franc.

„Setkání s klubovými trenéry a jejich svěřenci bylo příjemným zpestřením a doufám, že se v této spolupráci s kluby bude pokračovat i nadále,“ dodal Franc.

Policejní vrtulník hasí požár u Hřenska
Sucho zvyšuje nebezpečí požárů. Meteorologové varují před vysokým rizikem